Kimdir - Resimleri - Biyografisi - Hakkında


Bulgaristan’ın Şumnu şehrinde doğdu ve ilkokulu orada tamamladı. 1985′de Bulgaristan’da zorunlu isim değişikliğine tabii tutuldu ve ismi Galina Hristova Mihaylova oldu. Ardından Bulgaristan’daki Türk azınlık’a dayatılan zorunlu göç sebebi ile 1989 ‘da Türkiye’ye geldi.

Ortaokulu Yeşilköy Muhsin Adil Binal Ortaokulu'nda, liseyi bir yıllık İngilizce hazırlık sınıfıyla Kabataş Erkek Lisesi'nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo-Tv-Sinema Bölümü'ne girdi. Londra'da Reuters Haber Ajansı'nda Making Television News and Programs/Televizyon Haberleri ve Programları Hazırlama üzerine eğitim aldı. Üniversiteye girdiği yıl başlayan çalışma hayatında ağırlıklı olarak Haber Bölümünde görev aldı. Bir süre CNN TÜRK'te yapımcı-sunucu olarak görev yaptı.

Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’da Reuters Haber Ajansı’nda “Televizyon Haberleri ve Programları Hazırlama” üzerine eğitim aldı.

KARİYERİ
HBB, BRT, Star TV ve CNN Türk’de görev yapan Şen; Türk Sineması 2003 ve Sis Bulutunun Ardında Alzheimer adlı belgesellerin yönetmenliğini yaptıktan sonra TV8′de TV8′de Zamanın Ruhu programını hazırlayıp sunarak ve yöneterek televizyonculuk hayatını sürdürdü.

03 Ekim 2007′de yeni programı “Gülhan’ın Galaksi Rehberi” TV 8′de başladı. Program bir gezi programı olup yurtdışı geziler ağırlıktadır.

Yer aldığı başlıca yapıtlar;

STARDUST (2002-Star TV).
Eğitim ve Kariyer (2003-CNN Türk)
Zamanın Ruhu (2004/2007-TV 8)
Bayanlar Baylar (2006-TV 8)
Gülhan’ın Galaksi Rehberi (2007-TV)


http://www.main-board.com/unluler/182491-gulhan-sen-resimleri.html

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6148
favori
like
share