Her yerde, her zaman bir erkeğin ilgisi nasıl çekilir? Doğru erkeği belirlediğinizde, onun ilgisini çekmek, sohbet başlatmak ve ilişkiyi devam ettirmek için yöntemler, burada...

Sokakta yürürken yada süpermarkette alışveriş yaparken birini gördünüz. O kadar yakışıklı ve tatlı ki belki de bir daha karşılaşmayacaksınız ve onunla tanışamadığınız için bir prens daha elinizden uçup gidecek...

Bu durumda yapılacak şey, basit, kısa ve vurucu; üstelik ucuz olmadan ve kendinizi rezil etmeden!

İşte sokakta, süpermarkette, barda, klüpte, çamaşırhanede...Vs. elinize geçecek "bir an" ı değerlendirecek ve sohbeti başlatacak stratejiler...


SOKAKTA

Yön sorun - o bölgede yaşıyor olsanız bile.

NE DEMENİZ GEREKİR: 'Afedersiniz' dedikten sonraki birkaç milisaniye, sizi ne kadar kabullenici olacağını belli edecektir. Eğer araya dalmanızı kabul edecek olursa, bir dükkânın, restoranın veya barın yerini sorun.

NEDEN İŞE YARAR: Çünkü erkekler yardım etmeyi (ve her şeyi bilir görünmeyi) çok severler.

SIRADAKİ OLASI DAVRANIŞ: Yolu tarif ettikten sonra, 'Bunları yazmam gerek' diyerek, kalem ve kağıt çıkartıp, yol tarifini not edin. Bu ilişkiyi uzatacaktır ve eğer sizinle ilgilenmişse, bekleyecektir. Eğer uzun bir sohbet başlayacak olursa, kalem ve kâğıdınız hazır olduğu için, telefon numarasını isteyebilirsiniz.


SÜPERMARKETTEPratik bir soru sorun ve size yardımcı olma şansını verin. Başlangıç noktası olarak süpermarketlerin birçok gizemli yönlerini kullanın.

NE DEMENİZ GEREKİR: 'Patates cipslerinin nerede olduğunu biliyor musunuz?' Daha sonra, raflar arasında cipsleri bulmak için onu takip edin. Ya da 'Şu kâğıt havlulara uzanabilir misiniz lütfen?' veya 'Bunun fiyatına inanabiliyor musunuz?' diyebilirsiniz. Ya da, arabasındaki bir hazır yemeği (seçebileceğiniz pek çok çeşit olması gerekir) göstererek 'Bunların tadı iyi mi? Bir parti için bir şeyler hazırlayıp götürmem gerekiyor da' diyebilirsiniz.

NEDEN İŞE YARAR: Düz bir soruya her zaman cevap verilebilir. Eğer sizi baştan savacak olursa, yanınızdan geçen bir başka kişiye aynı soruyu sorarak durumu kurtarabilirsiniz (hedefiniz de kaba bir ödlek olarak kalır).

SIRADAKİ OLASI DAVRANIŞ: Daha fazla soru sorabilirsiniz: 'Ben buraya çok sık gelmem. Her zaman bu kadar kalabalık mı olur?' Garip ama bu soru 'Buraya çok sık mı gelirsiniz?' sorusunun benzeridir. Bu soru alış veriş programı hakkında konuşmaya yol açar. Bu da, milyonlarca sohbet konusuna yol açabilecek, yaşam tarzı hakkında (arabasındaki alış verişleri ile birlikte) size fikir verir.


ÇAMAŞIRHANEDEMakine ile boğuşurken, makinelerin arasına gidecek biçimde bir bozuk para düşürün. Seslice kızgınlığınızı ifade edin ve makineleri ayırmaya çalışın.

NE DEMENİZ GEREKİR: 'Olamaz. Bu şekilde o kadar çok para kaybettim ki. İddiaya girerim ki, bu makinelerin arasında bir servet yatıyor.'

NEDEN İŞE YARAR: Sohbet etmek için bir konu açtınız ve kendi çamaşırlarınızı kendiniz yıkamak zorunda olmaktan dolayı şikâyetçi olma şansını verdiniz. Belki, paranızı geri alabilmek için bir çare dahi bulabilir.

SIRADAKİ OLASI DAVRANIŞ: Bir kere sohbete başladıktan sonra (ya da makineyi yerinden oynatmak için gayretlerinizi bir araya getirdikten sonra) nerede oturduğunu sorun (yakın bir yerde olmalı). Daha sonra, mahalle, binalar, en sevdiği, spor, vs... hakkında sohbete devam edebilirsiniz.BARDAErkeğin yanında durun, içkinizden bir yudum alın ve hakikaten şaşırmış gibi görünün.

NE DEMENİZ GEREKİR: 'Kafayı yiyor olabilirim ama içkim size de sabunlu gibi geliyor mu?' Bardağınızı uzatın. Teklifinizi kabul edip tadına bakıp bakmayacağı önemli değil. Ne de olsa 'Bir tane daha sipariş vereceğim. Size de bir şey alabilir miyim?' sorusunun yolunu açtınız.

NEDEN İŞE YARAR: Onun hakkında, sizin hakkınızda ya da her ikinizin de neden barda olduğunuza dair hiçbir konuşma yapılmadı.

SIRADAKİ OLASI DAVRANIŞ: İçki teklifinizi kabul edecek olursa, seçtiği içki hakkında yorum yapın. Diyelim ki Efes istedi. 'İnanır mısınız? Geçenlerde fıçısını içtim' deyin. Konuşma şişe bira ile fıçı bira kıyaslamasına yönelecektir. Eğer bir kokteyl sipariş verecek olursa, kokteylin isminin nereden geldiği hakkında soru sorun: 'Tim Collins'in kim olduğunu biliyor musunuz?'PARTİDEBakının ve gülümseyin. Takdir edercesine, kocaman gülümseyin. Başınızın üstünde bir konuşma balonu var ve de içinde 'Çok iyi vakit geçiriyorum ve seni görmekten çok mutluyum' yazıyormuşçasına gülümseyin.

NE DEMENİZ GEREKİR: Onbeş dakika süresince ağır ağır O'na yaklaştıktan sonra 'Merhaba' deyin ve kendinizi tanıtın. Bu hususla ilgili insancıl olun, sonuçta burası bir parti. Bu partilere, insanlarla tanışmak ve kaynaşmak için gidilmesi gerekiyor zaten. Dolayısı ile tanışıp kaynaşmaktan utanmamanız gerekiyor.

NEDEN İŞE YARAR: Partilerde herkes bir garip olur, onun için, sizi dost canlısı ve mutlu görmekten çok memnun olacaktır.

SIRADAKİ OLASI DAVRANIŞ: Merhabadan sonra, geleneksel muhabbet 'Sizi hangi rüzgâr attı buraya?' veya 'Neler olup bitiyor?' olabilir. Eğer sosyal bir kişiyse, sohbet devam edip gider. Bir müddet sohbet ettikten sonra (diyelim ki yarım saat), her an 'Burası bayağı gürültülü' veya 'insanlar gidiyor galiba' izlenimlerinizi aktarıp, kahve içilebilecek bir yer gibi, başka bir mekâna gitmeyi önerebilirsiniz.


KLÜPTEDans pistinde eğlenin ve siz de eğlenceli birisiymişsiniz gibi davranın.

Genellikle dans pistindeyken, nasıl göründüğünüz ve sizi kimin seyrettiği hususlarına o kadar takarsınız ki, rahatlayıp eğlenmesini unutursunuz. Sonra dans pistini terk edin, büyük bir bardak su alın ve ilginizi çeken erkeğin yanında durun.

NE DEMENİZ GEREKİR: 'Buradan manzaranın nasıl göründüğünü merak ediyordum. Lütfen, dans ederken kendini beğenmiş/aptal/utanç verici göründüğümü söyleyin'.

NEDEN İŞE YARAR: Kendini dans pistinde çok ciddiye almayan bir bayan erişilebilir görülür.

SIRADAKİ OLASI DAVRANIŞ: Fevkalade dans ettiğinizi teyit edecektir. İki taraflı çekim oluştuğunda, şöyle diyebilirisiniz: 'Siz dans eder misiniz? Yoksa buraya sadece müzik dinlemek için mi gelirsiniz?' Eğer dans etmek isterse (ve de erkeklerin çoğu için bu çok büyük bir zahmettir), tüyoyu kapıp, size dans etmeyi teklif edecektir. Eğer teklif etmezse, siz sakın teklif etmeyin. Reddetmesi, nahoş bir ortam oluşturacaktır. Evet, doğrudur, bazen dans etmesini bilmediği halde klüplere giden erkeklere rastlayabiliriz. Ama gene de bayanlarla tanışmak için iyi bir yerdir değil mi?

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2363
favori
like
share
KaRaKıZ Tarih: 07.08.2009 08:57
abla çek elini
CADIKIZ Tarih: 06.08.2009 11:27
:35::34:
KaRaKıZ Tarih: 06.08.2009 10:06
hahah
Sylar Tarih: 06.08.2009 10:04
Yalnız -Kafesleme tüyoları denmiş. Hayvan mı kafesliniyor şimdi.
MaRaBoGLu61 Tarih: 02.08.2009 23:01
muhahahahah:72:derim ben bunlara