Tamamen doğal ve zararsız...


Mineral makyaj, bizim bildiğimiz anlamı ile, cilde zarar vermeyen, gözenekleri tıkamayan, yağlanmaya neden olmayan, genellikle toz formunda makyaj malzemeleri ile yapılan makyajdır.

Tamamen doğal ve zararsız olması nedeni ile cildine zarar vermeden güzel görünmek isteyenler için ideal ürünlerdir.

Doğal ve zararsız olması dışında kaliteli mineral ürünler, kapatıcı ve uzun süre kalıcıdır da.Örneğin mineral toz fondotenler cildi pürüzsüz gösterirken, ciltte yokmuş gibi hafiftirler. Mineral allıklar uzun süre kalıcıdır, örneğin sabah 8 de yaptığınız makyaj akşam 5 te hala yüzünüzdedir ve bozulmaya uğramamıştır.

İçeriklerinde mica, titanyum dioksit, zinc oksit gibi en fazla 3-5 madde bulundururlar.Kimyasal içerikli makyaj ürünleri gibi içlerinde 20 çeşit kimyasal bulunmaz

Toz fondoten, allık,far,kapatıcı nın yanısıra doğal içerikli rujlar, göz kalemleri, likit doğal fondotenler ve kapatıcılar da mineral makyaj markalarının ürettiği ürünlerdendir...

Ülkemizde mineral makyaj olarak satılan yalnızca ID bare minerals ve Jane Iredale var.Fiyatları da yurtdışına göre aşırı yüksek. Yurtdışında yaklaşık 20 dolar olan fondotenler, Türkiyede 80 civarında.

Neyse ki mineral ürünleri kullanmak her zaman bu kadar pahalı değil.Ülkemizde pek bilinmese de, yurtdışında o kadar çok mineral makyaj markası var ki... Uygun kargo ücretleriyle ülkemizde de gönderiyorlar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 553
favori
like
share