Ankara'da olay!

Ankaragücü'nün 100.yıl açılışına olaylar damgasını vurdu.
Ankara 19 Mayıs Stadı'nda düzenlenen ve yaklaşık 6 bin taraftarın katıldığı açılış gecesinde futbolcular tek tek sahaya çıkarken, sezon başında Ankaraspor ile protokol imzalayan kaleci Serkan Kırıntılı'nın adının anons edilmesiyle kapalı tribünün bir bölümünden büyük tepki geldi. Teknik direktör Hikmet Karaman tribünlere giderek, Serkan'a moral ve destek vermelerini ve sahip çıkmalarını istedi. Karaman daha sonra mikrofonu alıp birlik beraberlik ile başarıya ulaşılacağını söyledi.
Daha sonra Karaman, Serkan ile birlikte kapalı tribüne gitmek istedi. Ancak taraftarın bazıları genç kaleciye destek verirken bazıları tepkisini sürdürdü. Serkan da tribünlerin önünden dönüp sahayı Karaman ve takım arkadaşlarının ısrarına rağmen stadı terk etti.

Bunun üzerine Kaptan Ceyhun ve Hikmet Karaman, tekrar taraftarın yanına gitti. Bu kez de taraftar, Gençlerbirliği maçında kaptanlık bandını yere atan Ceyhun'a tepki gösterdi. Sinirlenen Ceyhun'u arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı. Ardından da tüm takım otobüse binerek, stattan ayrıldı.

Bu arada kulüp yöneticileri ve bürokratların oturduğu protokol tribününün her iki yanında bulunan taraftarlar arasında arbede yaşandı. Tribünleri ayıran camları kırarak birbirlerinin üzerine yürüyen taraftarları güvenlik güçleri zorlukla ayırmayı başardılar. Öte yandan protokol tribünü önünde toplanan bir grup taraftarla yöneticiler arasında da arbede yaşandı. Sağ kapalı tribünün bir bölümünü VIP tribünü yapmak isteyen başkanvekili Musa Demir'e tepki gösteren kimi taraftarlar, protokol tribünü girişinde toplandılar. Taraftarlarla kulüp futbol şubesi sorumlusu Hikmet Hancıoğlu arasında tartışmaların yaşandığı öğrenildi. Olaylar sonrası kapalı tribünde bulunan taraftarlar stadı terk ederken maraton başkan Cengiz Topel Yıldırım'ı tribüne davet edip "Şampiyon yap bizi kazanlarda yak bizi" şeklinde tezahürat yaptı. Başkan Cengiz Topel'de taraftarlara 3'lü çektirdi.

Öte yandan Maraton tribününde yapılan Meşale Show ve kapanışta yapılan Havaifişek gösterisi yaşanan olayları biraz da olsa unutturdu. Olaylı gece şarkıcı Yıldız Tilbe'nin verdiği konserle sona erdi.
fanatik

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 443
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 04.08.2009 10:08
dün tv de izledim keske olmasa idi
selcukbrs Tarih: 03.08.2009 13:47
evet haklısın kardeşim
Asi Çaykaralı61 Tarih: 03.08.2009 13:45
ne kendi taraftarınla yapacakasin nede rakip takımla

yanliş yapilmamasi lazim ama oluyor işte
selcukbrs Tarih: 03.08.2009 13:43
aynen ama işte oluyor önüne geçemiyorsun bu tür olayların benim ençok kızıdığım konu kendi aralarında kavga etmesi aynı olaylar bizde olur her maç ya ne kadar saçmalık sonuçta aynı renkleri destekliyorsun aynı tezavratları yapıyor neden kendi aranda kavga ediyorsun
Asi Çaykaralı61 Tarih: 03.08.2009 13:35
bencede ankara gücü taraftari iyi bir tarftar gruplarindan biri ama olmamasi lazim idi oldu
selcukbrs Tarih: 03.08.2009 13:33
hiç yakışmadı böyle bişey kardeş takımımıza heleki açılış maçında
Asi Çaykaralı61 Tarih: 03.08.2009 11:59
keske olaylar olmasa idi