New york city çeteleri, zenciler, beyazlar ,soygunlar, uyusturucu, polisler ve sürekli bir hayatta kalma savası.
1979 tarihli bir Walter hill yapımı kult bir filimden adapte edilen The warriors oyunu ekstrem oyuncuların bir oyun da aradıgı tüm özellikleri verebilen prodüksiyonların yapımcısı olan Rockstar Games firmasının elinden gecince uzun sure zevkle oynanılabilecek bir klasiğe dönüşmüş.

Herşey Cyrus adlı zengin bir çete liderinin öldürülmesiyle başlıyor. Cyrus’un planı 60.000 çete elemanı toplayıp New york City’i ele geçirmek ama birileri ona ihanet ediyor.
New york city de ki tüm çeteler Cyrus’un öldürülmesiyle birbirine giriyor.Biz oyunu geçmisten Cyrus’un öldürülmesine doğru oynuyoruz.

Bizim çetemiz The Warriors ve çaylak Rembrandt’ın çeteye kazandırılması bir nevi sınanmasıyla oyuna giriyoruz. Önce zavallı bir şarhoşla dövüs deneyimi kazanıp sonra kendi
çetemizin diğer elemanlarıyla pata küte bir çatışmaya giriyoruz.Rembrant dövüş deneyimi kazanırken bizde oyunun eğlenceli dövüş sistemini öğreniyoruz.
Tabi bu sınama sadece döğüş tekniklerinin sınanması ve öğrenilmesi ile sınırlı kalmıyor.
Vermin’in de yardımıyla Oto teybi çalmak, haraç kesmek, dükkan soymak gibi çok yetenegimiz sınanıyor.

Evet yetenekli Rembrandt çeteye hemen kabul ediliyor.Sonraki görev de İlk düşman çeteyle karşılasıyoruz Destroyers. Bu görevde Cleon’u yani çete liderimizi yönetiyoruz ve yeni bir dikkat çekiçi özellik karsımıza çıkıyor bu da warchief (Şavaş Şefi) komutları. Şimdi nedir bu savaş komutlar dediğinizi duymuş gibi oluyorum.Yeni görevlerde artık bir kişiyi değil bir grubu yönetiyoruz. İşte savaş komutları grubumuzun yapay zekasına ek olarak bizim de onlara emir verebildiğimiz bir özellik. Örneğin herşeyi parcalayın veya şefin arkasını kollayın gibi komutlar mevcut.

Bıçkın delikanlı Ajax’da aramıza katıldıktan sonra başlarını polisle belaya sokan Cowboy ve Snow’u kelepçelerden kurtarıyoruz.
Polislerin dikkatini dağıtıp onları başka bir tarafa yolladıktan sonra Cochese ve Swan’ı aramaya koyuluyoruz. Evet ilk çete kavgamız da burda oluyor. War Chief komutlarından Wreck’m All komutunu seçiyoruz. Çetemiz Destroyers’ı dagıtmaya başlıyor.East coney The warriors’un bölgesi ve Destroyers bu bölgeyi kısa bir süre için ele geçiriyor.Destroyers East Coney’i ele geçirirken kendi imzalarını da bazı yerlere bırakmıs bizimde bu işi temizlememiz gerekiyor.Rembrant’ın yeni bir yeteneğini Grafiti kabiliyetini de burda kullanıyoruz.

Dealer’( Satıcılar) bizim en büyük yardımcılarımız enerji için flash’ı ve grafiti için sprey boyayı dealer’lardan temin ediyoruz. Tabi bunun için bol para gerekiyor. Para kazanmak için dükkan soymak,oto teybi çalmak,mugging (Yolda gözünüze kestirdiginiz bir kisiyi gasp etmek) gibi şeçeneklerimiz var. Yalnız mugging yaparken bazılarını diretiyor veya telefonla polisi arayabiliyor buna ve dükkanların alarm sistemlerine dikkat etmek gerekiyor.Polisler çetin ceviz anında kelepçeyi takıyorlar.

Destroyers grubunun elemanlarını ve şefini hallettikten sonra merkez binamıza geciyoruz.Burdan yeni görevlere, grup üyelerimizin çeteye nasıl girdikleriyle ilgili flashbacklere ve mini oyunlara ulaşabilirsiniz.

Oyun da ki kurguyu ilk görevlerden faydalanarak size aktarmaya çalıstım. Daha fazlası için The Warriors oyunu’nu almanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.

UYARI !!! Oyunda ki suç sahneleri yaşça küçük arkadaslarımızı etkileyebileceğinden 18 yaş altı arkadaşların The Warriors’ oyunu’nu oynamamasını tavsiye ediyorum

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 361
favori
like
share