Nicholas Brendon - Nicholas Brendon Kimdir - Nicholas Brendon Resimleri - Nicholas Brendon Biyografisi - Nicholas Brendon Kimdir

Nicholas Brendon (12 Nisan 1971, Los Angeles) , ABD'li oyuncudur. Profesyonel bir beyzbol oyuncusuyken ciddi bir kol incinmesi sonucu spor hayatına son verir ve oyunculuğa doğru ilerler.Oyunculuk hayatına ilk olarak clerasil reklamıyla başlar. Daha sonra kameranın arka tarafına geçer. Dave's World adındaki bir sitcomda prodüksiyon asistanı olarak işe başlar. Aynı dizinin konuk oyuncu deneme çekimlerine katılır ve işi alır.
Xander rolüne kadar birçok dizide ufak rollerde oynar. Hollywood'un ışıltılı dünyasına girmeden önce ise muslukçu çırağı, veteriner yardımcısı, yemek dağıtıcısı, yardımcı danışman ve garsonluk (aşağı yukarı 13 farklı iş ve Nicholas Brendon bu işlerin hepsinden kovulmuş.) gibi işlerde çalışır.

2 ay deneme çekimlerine katıldıktan sonra Buffy the Vampire Slayer'da Xander rolünü alır. Ondan sonra ise film teklifleri, hayranlar ve şöhret gelir.
1 Eylül 2001 yılında aktris/yazar Tressa di Figlia ile evlendi.
Kelly Donnavan adında bir ikiz kardeşi var ve Brendon aslında Nicholas'ın ortanca adı. Nicholas özel olmak için Brendon ismini soyadı olarak kullanmayı tercih ediyor.
Kelly (büyük ikizi), Christian, Kyle adlarında 3 kardeşi vardır.
Alyson Hannigan'nın Los Angeles'taki evini dekore eden de o'ymuş.

Filmografi

Psycho Beach Party (2000): Starcat rolünde
Celeste in the City
Demon Island (2002) : Kyle rolünde
Unholy (2007) : Lucas rolünde
"Dave's World dizisinde yapımcı asistanı olarak çalışıyordum. Sonra konuk oyuncu rolü için deneme çekimlerine katılmama izin verdiler. Rolü aldım fakat sonra da beni kovdular."
"Bu benim ilk dizim. İlk olarak kitap manyağı oldum. Yeniden canlandım. İnsanların bu rolden hoşlanmalarından ve bunu hayatlarına bir şekilde beni eklemelerine gerçekten çok mutlu oluyorum." (Bir röportajında Buffy The Vampire Slayer için söylemiş)

Televizyon

Alien Fire (2007) : Jake Relm
Relative Chaos : Gil Gilbert
American Dragon: Jake Long (2006) : Huntsboy No. 89
Kitchen Confidential (2005) : Seth Richman
Celeste in the City (2004) : Dana (Blodgett) Harrison
The Pool at Maddy Breakers (pilot bölüm) (2003)
Buffy the Vampire Slayer (1997-2003) : Xander Harris
Dave's World (1995), Konuk yıldız
Married... with Children (1993) : Ray-Ray's Çetesindeki çocuk

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 335
favori
like
share