Senden hiçbir zaman yollarıma serilecek bir ömür istemedim.nede duygularıma sunulacak bir beden diledim senden.senin yüreğinde bir yudum sevgi damlası istedim.Dilinde ıslanan bir kelime, iki dudağından havaya kanatlanmış bir nefes olmayı diledim ben. Biliyorum hiçbir zaman ellerimiz birbirini tutmayacak. Yüreklerimiz hep hasretin avuçlarında imkansızlığı yaşayacak. Lakin karanlıkların içindeyim. Ne olur nefesinden bir yudum hayat yolla. Seni soluyayım havayı solur gibi. Zifiri gecenin içinde kaybolmak üzereyim.

Yokluğun kanarken ne olur bir avuç güneşinle karanlıklarıma gel. Karanlıkların içinde sonbaharda solan bir yaprak gibi düşmek istemiyorum kuru toprağa. Anla yürek nüfusumda adını sevgili koyduğum; gözlerinde saklı aydınlığına ihtiyacım var benim..Eğer gelmeyeceksen sevgili ; bırak tövbeleri yarım kalmış günahlarını ser bedenime. Sevgiyi haketmeyen kalbim bari bir işe yarayıp küllerimden yalnızlık gülleri yeşersin yalnızlığın gölgelerinde.
Bir yudum sevginle düşlerime gelmeyeceksen; bırak ta sensizliğin içinde avuç içlerinden kanatlanayım sonsuzluğun satırlarına. Bir avuç güneşinle karanlıklarımı ezmeyeceksen; bırak dilinde ıslanacak son dua, gözbebeklerinde akan son damla olup toprağa ben sarılayım. Ben ellerimi uzattım yüreğine; nefesinden ya yokluğunu yolla yalnızlığa sarılayım ya da gözlerini yolla delice yüreğine soluyayım..Karanlıklarıma yokluğunun hançerinin düşmesine izin verme; gözlerinde saklı

bir avuç güneşle gel yalnızlığın gölgelerine..

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 334
favori
like
share
1sidelya Tarih: 05.08.2009 16:05
bir avuç güneşle gel yalnızlığın gölgelerine..


______Emeğinize sağlık...
MiSS-FENER Tarih: 05.08.2009 12:56
Emeğinize Sağlık..
lordmaster Tarih: 05.08.2009 10:12
yüreğine sağLık
vkyilmaz Tarih: 05.08.2009 10:10
teşekkürler..
sevgi Tarih: 05.08.2009 09:58
Emeğine Sağlık