Günde kaç kalori alınmalı - Günlük Yememiz Gerekenler

Günde kaç kalori alınmalı?


ÖNCELİKLE, dengeli bir beslenme programı & diyet uygulayarak vücudunuzdaki her yarım kilo için 10 kalori almalısınız. Buna, günlük aktivite durumunuza göre, 400-700 kalori daha eklemelisiniz.

Sözgelimi 65 kiloda aktif' bir kadının günlük alması gerekli kalori miktarı 2000 civarındadır ve bu kişinin, haftada bir kilo vennek istediğinde, günlük kalori miktarından 500 kalori daha az beslenmesi yeterlidk. Eğer siz daha kalıcı çözümler istiyorsanız, diyetiniz boyunca günlük kalori miktarından 250 kalori indirin ve 250 kaloriyi yaktıracak kadar da egzersiz yapın.
*Kilo vermek isterken günlük almam gereken ortalama yağ miktarı ne kadar olmalıdır?
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, günlük aldığınız kalori miktarının yüzde 15$i, diyet yapıyor olun veya olmayın her iki halde de yağlardan sağlanıyor. Bu miktar; kalp krizi, obezite ve diyabet riskini en aza indiımek için yeterli. Sözgelimi, bin 500 kalorilik bir diyet yapıyorsanız alabileceğiniz yağ miktarı 50 gramla sınırlı.
*Gece yatmadan önce bir şeyler atıştırmak zararlı mı?: Gece yarısı yediklerinizi sindinneniz iyice zorlaşır. Hele bk de yedikleriniz abur cubursa.
Yatmadan önce bir şeyler atıştıımak istiyorsanız meyve veya bk kase yoğurt yemenizi ya da bir bardak süt içmenizi öneriyoruz.

Beğeniler: 3
Favoriler: 2
İzlenmeler: 6970
favori
like
share