Hayden Christensen - Hayden Christensen Kimdir - Hayden Christensen Resimleri - Hayden Christensen Biyografisi - Hayden Christensen Hakkında

Hayden Christensen.Kanada'lı aktör.Genç yaşta Kanada televizyonlarında ortaya çıktı.1990'lı yıllarda Amerika Birleşik Devletleri'nde farklı alanlara yöneldi.İlk önemli rolü Sam rolüyle Life as a House'du.Life as a House filmiyle Altın Küre'ye aday gösterilmiş fakat ödülü alamamıştır. Onu üne kavuşturan film ise Star Wars filmindeki Anakin Skywalker rolüydü.Biyografi

İlk Yılları
Christensen dört çocuğun üçüncüsü olarak Vancouver Kanada'da doğdu. Babası David Christensen bir yazılım uzmanıdır. Babasında Danimarka, annesinde İtalyan ve İsveç soyu vardır. Tove adında bir erkek, Kaylen ve Hesja adında iki kızkardeşi var.
Unionville High School'da öğrenim gördü ve burada bir drama programına katıldı. Keşfedilişi Dünya trambolin şampiyonu ablasıyla birlikte bir reklam çekimine gitmesiyle oldu.

Oyunculuk Kariyeri

1993 yılında 12 yaşında Kanada'da Family Passions isimli televizyon dizisinde rol aldı.Ertesi yıl In the Mouth of Madness isimli filmde ufak bir rol aldı.1995 ve 1999 yılları arasında Harrison Bergeron, Forever Knight, Goosebumps, The Virgin Suicides, ve Are You Afraid of the Dark? gibi televizyon programları ve filmlerde rol aldı. 2000 yılında FOX'da Higher Ground isimli televizyon dizisinde Scott Barringer karakterini canlandırdı.
2001 yılında Life as a House filminde Sam Monroe karakterini canlandırdı ve bu filmdeki rolü ile Altın Küre ve SAG ödüllerine aday gösterildi. Daha sonra Yıldız Savaşları filmlerinde Anakin Skywalker karakterini canlandırdı.
2007 yılında Mischa Barton ile birlikte rol aldığı The Decameron isimli kitaptan uyarlanan Virgin Territory isimli filmde oynayan Christensen aynı yıl Awake "Anestezi" isimli filmde Jessica Alba ile birlikte rol aldı. 2008 yılında ise Samuel L. Jackson ile birlikte Jumper isimli filmde doğa üstü güçleri olan ve zamanda yol alabilen bir genci canlandırdı.

Hayden Christensen Resimleri
[url]http://www.main-board.com/unluler/254942-hayden-christensen-resimleri.html[/url]

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 611
favori
like
share