Türk Hackerların İntikamı - Geert Wilders - Hollandalı İslam karşıtı siyasetçi Geert Wilders'a sanal alemde protesto


Türk 'hacker'lar, yüzlerce internet sitesine, Hollandalı İslam karşıtı siyasetçi Geert Wilders'in maymuna benzetilmiş fotoğraflarını koydu.

Bir Türk hacker, ırkçı ve İslam karşıtı söylemleriyle bilinen Hollandalı siyasetçi Geert Wilders'i sanal alemde protesto etti. Hollanda merkezli yüzlerce internet sitesini ele geçiren 'aLpTurkTegin' adlı Türk hacker, Wilders fotoğraflarında Hollandalı siyasetçinin ağzı ve burnu yerine maymun ağzı ve burnu

koydu. Hacker bazı sitelere de, "Gerçek din İslam'a karşı olanlara karşı savaşımız devam edecek" şeklinde not bıraktı. Türk hacker, bazı sitelere ise kendisini "Türk Bozguncu" olarak gösteren bir logo bıraktı. Hacker saldırılarını takip eden Zone-H sitesine göre, Türk hacker, son 7 gün içerisinde 147 siteyi ele geçirdi. Çoğuna da Wilders karşıtı yazılar ve fotoğraflar bıraktı. Son saldırı ise önceki gün gerçekleşti.

"ÇOK İĞRENÇ"

Reuters haber ajansına açıklama yapan Wilders, "Çılgınca ama ne yapabilirim ki? Aslında çok da iğrenç" dedi. Son saldırıların kendi sitesine geçen yıl düzenlenen saldırılarla benzerlik gösterdiğine dikkati çeken Geert Wilders, kesin olmamakla birlikte saldırıyı düzenleyenlerin aynı kişiler olabileceğini iddia etti. Hollandalı siyasetçi, "Saldırılar bana karşı değil, benimle hiçbir ilgisi olmayan yüzlerce Hollanda sitesine karşı" diye konuştu.


İSLAM VE AB KARŞITI

Bir sigorta çalışanıyken, siyasete ve ardından film yapımcılığına soyunan Wilders, Hollanda'da Özgürlük Partisi'nin başkanlığını yürütüyor. Wilders, İslam ve AB karşıtı duruşuyla biliniyor. Özgürlük Partisi'nin önümüzdeki yıl Hollanda'da gerçekleşecek seçimlerde ise birinci ya da ikinci parti olacağı tahmin ediliyor. Wilders, Avrupa'da İslam'a ve Türkiye'nin AB üyeliğine de karşı çıkıyor. Bu düşüncelerinden dolayı İngiltere'ye girmesi yasaklanan Wilders, tehditlerden dolayı her gün farklı bir yerde uyuyor ve yanında en az üç korumayla birlikte geziyor.


Kaknak:Veteknoloji

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 252
favori
like
share