Sufizm - Ruhani Yoldaki Bilgelerin Uygulama Teknikleri Kitap Özeti - Sufizm - Ruhani Yoldaki Bilgelerin Uygulama Teknikleri Kitap Tanıtımı


Yazar: Phillip Gowins
Çeviri: ARDAGÜL YILDIZ, AYTUN ÇELEBİ
Yayınevi: Şira Yayınları
Sayfa sayısı: 232
ISBN: 9786054182084
Basım tarihi: Ağustos 2009
Kategori: Sufizm / Tasavvuf

Kitap Özeti

Sufizm'in kapısı, içsel olana ve derinliğe açılır. Bu yol bize, kabuktan ve şekilsetlikten çok daha fazlasını vadeder. Bu kapıyı açıp içeri girebilene ve yürümeye başlayana da bu derinlikteki sonsuz güzellikten sunar. Hem de hiçbir ayrım gözetmeden... Suflzm, İslam'ın mistik kalbidir ve batini yüzünü ifade eder. Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli ve daha niceleri bu ekolün I temsilcileridir. Her biri eserleriyle ve yaşam biçimlerimle insanlığa | ışık tutmuş kişilerdir. Elinizdeki kitabın amacı, işte bu kapıyı aralayan bir kişinin gördüklerini |sizlerle paylaşmasından ibarettir. Ancak kitabın belki de en Önemli tarafı, konuyu teorik olarak ele almaktan çok, pratik uygulamaları aktarıyor olmasıdır.
Tamamen yaşanmış bir sürecin öyküsü olan kitap, sufi hocaların, bu gün kendisi de bir Sun hocası olan yazara Özel olarak aktardığı 15 konu ve 18 ayrı teknikle, Sufizm'i merak eden ve bu yolda |yürüyen herkese ışık kaynağı olacaktır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 467
favori
like
share