diş ipi - diş sağlığı


Doğru Diş İpi Nasıl Kullanılır?
Çürüklerin ve periodontal hastalıkların çoğu dişler arasında başlar. Diş fırçalamak önemli olmakla birlikte fırçanın kılları dişlerinizin arasına ulaşamaz.
Diş etlerinizin ve dişlerinizin sağlıklı olması için dişleriniz arasındaki plakları günde en az bir kere temizlemelisiniz. Diş hekiminiz bu nedenle diş ipi kullanımını salık verir.

Diş ipinin cinsi önemli değildir, hepsi aşağı yukarı aynı şekilde iyi görev yapar.

Eğer dişleriniz diş ipi kullanımını engelleyecek kadar sıkı ise veya diş ipini koparıyorsa, diş doktorunuza bunu söyleyin. Bunlar, çözülmesi gereken problemlerdir.Diş ipini sıkıca çekerek bir C şekli oluşturacak biçimde diş etine kadar kaydırın. Dişin yan tarafını yanal hareketlerle değil yukarı aşağı hareketlerle temizleyin.
????: Web Hattı - Türkiyenin En Güncel Forumu /agiz-ve-dis-sagligi/129512-dogru-dis-ipi-nasil-kullanilir.html

Plakların tamamı temizlendiğinde diş ipi dişinize sürtündüğünde gıcırtı sesi çıkaracaktır. Daha sonra ipi diğer dişinize doğru yönlendirip aynı işlemleri tekrarlayın. Her seferinde diş ipinin temiz bir parçasını kullanarak tüm dişlerininiz kenarlarını temizleyinAğzınızda bazı diş aralıklarına ulaşmakta zorluk çekiyorsanız diş ipi çatalı kullanabilirsiniz. Eğer diş etleriniz enfekte olmuşsa, ip kullanımı sırasında kanayacaklardır. Eğer diş ipi kullanımına yeni başladıysanız bu beklenen bir durumdur. Bir hafta kadar sonra ve düzenli ip kullanımında kanama duracaktır.

Artık şimdi biliyorsunuz neden diş fırçalamanın sadece savaşın yarısı olduğunu. Çürüklerin ve periodontal hastalıkların çoğu dişler arasında başlar ve diş fırçanız buralara ulaşamaz.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 567
favori
like
share
YaSMiN Tarih: 06.08.2009 10:37
paylasim icin tesekkurler