2009 Saç Modası - 2009 Saç Renkleri - 2009 Saç Şekilleri2009 Saç Modası

Saç şekliniz, ifadeniz ve duruşunuzda, giydiğiniz kıyafetten çok daha büyük ve hayati önem taşır. Size yakışmayan bir saç kesimi veya size uygun olmayan bir saç rengi görünümünüzde felakete yol açabilir. Aman dikkat! Seçtiğiniz saç kesimi yüz şeklinize ve tarzınıza uygun olmalı. Tabii ki bununla da bitmiyor. Aynı zamanda yılın saç trendlerini takip edip, bu büyük yarışta geri kalmamalısınız. Bu yüzden de istatistikler yalan söylemiyor; kadınların en çok değiştirmekten hoşlandıkları şey saç rengi ve saç şekli.

ALTERNATİF ÇOK
2009 saç trendleri bu yıl hiç olmadığı kadar doğal, canlı ve göz alıcı. Kısa, cesur kesimlerden uzun buklelere, dalgalara; hippi tarzlardan klasik feminen kesimlere kadar alternatifi bol bir yıl geçireceğimiz kesin. 2008’de büyük çıkış yakalan kaküller bu yıl da oldukça moda.

— Küt, düz, sivri kesimler; düz, uzun veya hacim kazanmış kaküller; kısa ve iddialı kesimler; kulakları açıkta bırakan küt modeller; kabarık saçlar, at kuyruğu, örgüler, kıvrımlar ve dalgalı saçlar bu yıla damgasını vuran saç modelleri.

— Aksesuar olarak saç bantları, taçlar, firkete ve renkli tokalar saçlarımızı süsleyecek.

— Uzun saçlarda bukleler, sıkı lüleler halinde değil. Su dalgası denilen doğal görünümlü, göz kamaştırıcı dalgalar yaza uygun saç modelleri arasında.

— Gür, doğal görünümlü saçlar daha yumuşak, daha gevşek yapılar oluşturuyor. Saçın doğal güzelliğini öne çıkaran, fazla zorlanmamış saç modelleri karşımıza çıkıyor.

— Saçlar bu sezon yandan değil, daha çok ortadan ayrılıyor. Belirgin dalgalar oluşturulması bu yılın öne çıkan saç detayları arasında.

— Geriye doğru taranmış saçlar arkada karışık bir atkuyruğu ile tamamlanıyor.

— Saçın alt katmanlarında saçın örülmesi ya da kıvrılması da eski moda tekniklere yeni bir perspektif kazandırıyor. Saç örgüleri saçın önünde taç görevi üstleniyor ve ister toplu isterse açık saça, çok hoş bir şekilde uyum sağlayabiliyorlar.

— Islak görünümlü saçlar ve düz preslenmiş, ortadan ayrılmış saçlar bu sezonun saç detayları arasında.

— 80’leri çağrıştıran, yana doğru taranmış, kalın dalgalı veya karışık dalgalı, bukleli saçlar eskiye dönüşü sağlıyor.

— Dağınık veya yanda, kulağın yanında biten belirgin topuzlar ve 60’ları anımsatan retro tarzı topuzlar yine bu sezon karşımıza çıkan topuz modellerinden.

KISA SAÇLAR
Bu sezon kısa saçlar ön planda. Enseyi açıkta bırakan, bol kâküllü modeller, küt, hafif kabarık modeller yazın da oldukça kullanışlı olacak.

— Sprey yardımıyla oluşturulan keskin saç uçları bu sezonun trendleri arasında.
— Dümdüz fönler, presler kısa saçlarda çok moda.

RENK SEÇİMİ
— Saç renklerinde bu yıl pastel tonları uygulanmış.
— Ayrıca kızıl, balköpüğü, platin sarısı, kestane, kumral ve karamellerin tonları, iddialı kızıllar, geniş balyajlar ve beyaz sarılar bu yılın saç renkleri arasında.
— Biz yine de trendlere bağlı kalmadan teninize uygun saç rengini, kuaförünüze danışarak belirlemenizi tavsiye ederiz.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 667
favori
like
share