Konya'nın piknik alanları Konya'nın piknik yerleri Konya'nın piknik alanları hakkinda Konya'nın piknik alanlarınin isimleriKozağaç Parkı: Meram'da bulunan Kozağaç Parkı'na, Kayalıpark veya Alaaddin Tepesi'ndeki otobüs duraklarından Kozağaç otobüsüne binerek gidebilirsiz. Türlü ağaçlarla bezeli, süs havuzları olan bu parkta gölgede piknik yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Kocağaç Parkı'na gideceklere bir uyarımız var: Özellikle hafta sonları yoğunluk yaşandığı için ne kadar erken giderseniz o kadar iyi olur.

Dutlu Kırı: Meram ilçesi sınırlarında bulunan park şehrin biraz dışında. Dutlu Kırı Parkı'nda spor tesisleri, piknik alanları, koşu ve yürüyüş parkurları ile yüzme havuzları bulunuyor. Hem piknik hem de spor yapmak isteyenler için ideal bir yer. Toplu taşıma için gideceklerin Lalebahçe otobüsüne binmeleri gerekiyor.

Yerköprü Şelalesi: Bu mesire yeri Konya'nın Hadim ilçesine 15, Konya'ya ise 110 kilometre uzaklıkta... Şelaleye şöyle ulaşılabilir: Konya'dan Karaman istikametinde giderken, sağ tarafta Güneysınır ilçesi tabelası görünür. Güneysınır ilçesini geçtikten sonra Gürağaç beldesini de geçip soldaki küçük tabelayı atlamadan şelale yoluna dönülür. Habiller köyünü geçildikten sonra 7-8 km sonra karşınızda 20 metre yükseklikten akan ve Akdeniz'e doğru süzülen muhteşem şelale ile karşılaşabilirsiniz. Masraftan kaçmayanların gidebileceği bu piknik yeri görenleri büyüleyen bir güzelliğe sahip.

***

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2527
favori
like
share
ŞİİR GÖZLÜ Tarih: 09.08.2009 14:16
ama bu kadar değil ki.hobi bahçeleri.adalet parkı,nene hatun parkıı ooobir sürü