İstanbul'un piknik alanları İstanbul'un piknik yerleri İstanbul'un piknik alanları hakkinda İstanbul'un piknik alanlarınin isimleri

İstanbul'un piknik alanları

Belgrad Ormanları: Istranca Dağları'nın güneydoğu yönünde alçalarak İstanbul Boğazı'nda sonuçlanan Belgrad ormanı, Avrupa yakasında bulunuyor. Belgrad'da tavşan, tilki, yaban ördeği ve çulluk gibi hayvanlar yaşıyor. İçinden derelerin geçtiği Belgrad'da düzenlenmiş piknik alanları, serbest oyun alanları var. Spor yapmak isteyenler "Sağlıklı Yaşam Parkuru"nda yürüyebiliyor. Bölge, Bahçeköy'ün içinden Sarıyer'e inen Çayırbaşı Caddesi üzerinde. Büyükşehir belediyesi tarafından kenelere karşı ilaçlama yapılıyor.

Fatih Ormanı: Fatih Sultan Mehmet'in adını taşıyan önemli bir mesire yeri. Bisiklet tutkunlarının sıkça uğradığı Fatih Ormanı, geniş çocuk bahçesiyle çocukların da ilgisini çekiyor. Maslak Büyükdere Caddesi-Sarıyer yolu üzerindeki Bahçeköy tabelasını takip edin.

Azizpaşa: Maslak, Gültepe, Levent, Kağıthane, Eyüp gibi yerleşim yerlerine yakınlığı, ilginç bitki örtüsü ve geniş piknik alanlarıyla çok tercih edilen bir bölge. Azizpaşa Maslak'tan aşağı inen Cendere yolu üzerinde sağ tarafta. Bölgeye, Hasdal üzerinden Kemerburgaz'a gelip sağa dönerek ulaşabilirsiniz.

Marmaracık: Karadeniz kıyısında küçük bir koyda sırtını çam ağaçlarına dayamış bir bölge olan Marmaracık, balık tutmak, yüzmek, doğa yürüyüşleri, kamp, plaj gibi olanaklarıyla son zamanlarda özellikle gençler tarafından tercih ediliyor. Bölgede ahşap evler, kır kahvesi, lokanta, mini golf sahası ve yelken tesisleri de yer alıyor. Marmaracık koyuna Sarıyer üzerinden ulaşılan Rumelikavağı'nı geçtikten sonra sola dönüp sahili takip ederek ulaşabilirsiniz.

İnceğiz: Üç büyük mağara ve göğe uzanan ağaçlarla kaplı. İnceğiz Mesire Yeri'ne, Çatalca'dan Subaşı'na giden asfalt yolun 3. kilometresinden sola dönerek, yaklaşık 6 kilometre yol aldıktan sonra ulaşılıyor.

Kaymakdonduran: Boğaz'ın girişine uzanan Beykoz'da suyunun soğukluğu ile ünlü bir yer olan Kaymakdonduran'da, ahşap masalarla donatılmış çimenliklerde harika bir piknik yapabilirsiniz. Bölgeye Beykoz-Akbaba Köyü istikametinden 3 kilometre sonra ulaşılabiliyor.

Avcıkoru: Zengin bitki örtüsüne sahip mesire yerlerinden biri. Avcıkoru'ya Üsküdar-Şile TEM Otoyolu'nun Ömerli mevkiinden 5 km sonra ve Şile yönünden de 10 km sonra otoyola cepheli girişi bulunuyor.

Elmasburnu: Karadeniz'in kenarında uzun kumsalı, çam ormanı ile birçok tatil merkezinin bile ötesinde bir yer. Tepeden denizin içine kadar inen kayalıklar, özellikle zıpkınla balık avcılığı için ideal. Bölgeye TEM bağlantılı Kavacık mevkiinden Riva'ya kadar uzanan otoyol ile 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

***

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1375
favori
like
share