Ankaragücü fena karıştı

100. yılında zirveyi hedefleyen Başkent ekibinde yer yerinden oynadı. Teknik direktör Karaman istifa mektubunu hazırladı, yeni transfer Vassell´in yaşananlardan dolayı tadı kaçtı, yönetimin bir ay içinde kongre kararı alması bekleniyor
Türkiye’de 100. yılını kutlayacak 4. kulüp olmaya hazırlanan Ankaragücü’nde ortalık fena karıştı... Takımın toplam transfer bütçesinin çok üstünde paralar verilerek Darius Vassell’in alınması ve sezon açılışında taraftarların gösterdiği büyük tepkinin ardından kulüp delegeleri harekete geçti. Olağanüstü kongreye gidilmesi için 620 delegenin yüzde 25’inin kulübe müracaat etmesi gerekiyordu. Bu rakama ulaşıldığı öğrenilirken, Sarı-Lacivertli yönetimin bir ay içinde kongre kararı alması gerekiyor. Eğer kongreye gidilmezse, delegeler konuyu Sulh Hukuk Mahkemesi’ne taşıyacaklar. Önceki gün teknik direktör Hikmet Karaman’ın da, yönetimle oldukça sert konuştuğu belirtildi. Karaman’ın idarecilere, “Vassell’i alıp hava atıyorsunuz, malzemeciler ve kulüp personelinin alacaklarını ödemiyorsunuz. Üstelik istediğim mevkiilere de transfer yapılmadı. Ya bunlar düzelir, ya da ben giderim” dediği öğrenildi.

Vassell ayrılacak iddiası Özellikle sezon açılışında yaşanan olaylardan dolayı İngiliz yıldız Vassell’in de bir hayli huzursuz olduğu öğrenildi. 29 yaşındaki oyuncunun, ayrılmayı bile düşündüğü iddia edildi. Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Ankaragücü’nün bir kaç gün içinde olağanüstü kongre kararı vermesi bekleniyor.


M.Ali Sabuncu


fanatik

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 275
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 07.08.2009 16:38
100. yılını kutlayacak bir takım bu tatsiz olaylardan etkilenebilir diye düşünüyorum
Asi Çaykaralı61 Tarih: 07.08.2009 16:37
bu olaylarin olmasi bence zarar verdi ankaragücü takımına