'Hedefe ulaşmak için çalışacağız'

Gaziantepspor Takım Kaptanı Rodrigo Zurita, kulübün 40. yılında ortaya konulan ilk 5 hedefine ulaşmak için çalışacaklarını ve ligi üst sıralarda tamamlayacaklarını söyledi.
Zurita, ligin ilk maçında karşılaşacakları Galatasaray maçı için "Bizim bazı şeyleri yapmaya kapasitemiz var" dedi. Celal Doğan Tesisleri’nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve bu sezon yönetim kurulu kararıyla kaptanlığa getirilen Arjantinli orta saha oyuncusu Rodrigo Zurita, Galatasaray karşısında bütün güçlerini ortaya koyacaklarını belirterek, "Tabii ki Galatasaray’ı anlatmamıza gerek yok, çok iyi bir takım. İlk maçımız ve zorlu olacak. Kendi sahamızda ve seyircimiz önünde oynayacağız. Ama biz de kendi potansiyelimize inanıyoruz. Bazı şeyleri yapmaya kapasitemiz var. Onu eğer biz bu hafta sonu sahaya yansıtabilirsek, ben iyi bir maç olabileceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl’ın bu yıl ilk 5 hedefi ortaya koyduğunun hatırlatılması üzerine ise kaptan Zurita, "Tabii ki başkanımızın
gösterdiği hedef çok güzel. İlk 5 içinde bitirebilirsek, başarılı bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Olmazsa da en üst sıra nereyse orada bitirmek istiyoruz" ifadesini kullandı. Bekir İrtegün’ün Fenerbahçe’ye, İsmail Köybaşı’nın ise Beşiktaş’a transferiyle defansta güç kaybettiklerini belirten Zurita, şöyle devam etti: "İkisi de bence çok büyük oyuncu. Zaten büyük oyuncu oldukları için de bence büyük takımlara gittiler. Bu arkadaşlarımız Türkiye’deki iyi takımlara gittiler. Şimdi yerlerini doldurmaya çalışıyoruz. Ona göre çalışıyoruz zaten. İnşallah onların eksikliklerini hissettirmeyeceğim, arkadaşlar onların yerini alacak, oyunumuza katkıda bulunacaklar diye düşünüyorum."Zurita, taraftarlara da çağrıda bulunurken, "Onlardan şunu istiyorum, bize karşı sabırlı olsunlar. Çünkü onlar ne kadar başarı istiyorlarsa, emin olsunlar biz de o kadar istiyoruz. Bizi sonuna kadar desteklesinler, sabırlı olsunlar" dedi.


fanatik

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 406
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 07.08.2009 17:04
ilk 5 bence biraz zor ama ilk 7 yi zorlayabilirler diye düşünüyorum