National Geographic Society, yerel edisyonların da işbirliğiyle, National Geographic Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın dördüncüsünü düzenliyor. National Geographic dergisinin tüm dünyaya yayılmış 10 milyonlarca okuruna ulaşacak yarışmada, üç kategoride büyük ödülü kazananlar National Geographic Society’nin Washington DC’de bulunan Merkezi’ne bir gezi kazanacak.

Uluslararası yarışmanın ilk adımı olan Türkiye ayağına, okurlar üç ayrı kategoride fotoğraf sunarak katılabilecek: İnsan, Gezi-Kültür ve Doğa.

Ayrıca okurlar “Cesaretin Fotoğrafı” konulu Eureko Sigorta Özel Kategorisi için de fotoğraf gönderebilecek.

Yarışmanın Türkiye finalinin birincileri Aralık 2009 sayısında ilan edilecek ve fotoğrafları büyük finalde yarışmak üzere Washington’a gönderilecek.

Uluslararası finalde üç kategoride büyük ödüle layık görülecek finalistler, tüm masrafları karşılanarak National Geographic Society’nin Washington’daki genel merkezinde 4 gece 5 gün ağırlanacak.

Uluslararası yarışmayı kazananlar en geç National Geographic Türkiye’nin Şubat 2010 sayısında ilan edilecek

Yarışmanın Türkiye jürisinde Ara Güler (Foto muhabiri), Michael Yamashita (National Geographic fotoğrafçısı), Cem Aydın (Doğuş Yayın Grubu Genel Müdürü), Oğuz Haksever (NTV program yapımcısı) ve Kemal Nuraydın (National Geographic Türkiye) bulunuyor.

Tüm kategori birincilerine Sony Alpha DSLR-A700 model fotoğraf makinesi, her kategorideki ilk üçe ise 3 yıllık NG Türkiye üyeliği ve NTV Yayınlarından kitap seti verilecek.

Yarışmaya son katılım tarihi 31 Ekim 2009.

Ayrıntılar ve katılım koşulları National Geopraphic Türkiye'nin Ağustos sayısında ve internet sitesinde yer alıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 279
favori
like
share