YouTube Nasıl Video Eklenir? - YouTube Nasıl Video Eklenir Resimli Anlatım


YouTube‘a video ekleyebilmeniz için, öncelikle kayıt yapmış, daha sonra da kullanıcı adınızla giriş yapmış olmalısınız. Giriş yaptıktan sonra, sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Upload videos” linkine tıklayın.

Daha sonra, aşağıdaki pencerede gösterilen şekilde bilgileri girin.
Yukarıdaki pencerede özellikle Title ve tag girişlerini düzgün girmelisiniz. Title, yani başlığı videonuzun konusu anlatan bir şekilde girin ki, başka birileri videonuzun başlığını görünce aradığını bulmuş olsun ve izlesin. Ayrıca tagler de çok önemli! Tagler kelimelerdir. Tags kısmına, mümkün olduğunca videonuzla alakalı kelimeler girin. Böylece, Youtube’da “search” kısmından arama yapan kişiler, sizin kelimelerinizle aynı kelimeyi ararlarsa, arama sonuçlarında sizin videonuzda çıkacaktır. Bu nedenle tagler çok önemli!
“Continue Uploading” düğmesine tıkladıktan sonra, sıra geldi, son aşamaya. Açılan penceredeki bilgileri resimde gösterildiği gibi girin ve en alttaki “Upload Video” düğmesine tıklayın.
Unutmayın ki, YouTube, size ait olmayan dizi, konser, televizyon, haber vs. görüntülerini yüklemenize izin vermiyor!
Eğer yukarıdaki bilgileri düzgün girdiyseniz, videonuz Youtube’a yüklenmeye başlayacaktır.Yükleme sona erdiği zaman, işlem de tamamlanmış olur. Yani, video Youtube’a yüklenmiş olur. Gelen pencere videonuzun geniş ayarlar bölümüdür. Burada, çok detaylı ayarlar yapabilirsiniz. Örneğin; Allow comments kısmında “No” yu işaretleyip, videolara yorum eklenmesini kaldırabilirsiniz. Veya “Yes, with Approval”ı seçerek, yorumların sizin onayınızdan sonra eklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece küfürlü yorumların önüne geçebilirsiniz.
Videonuz YouTube tarafından incellenecek ve kurallara uygun bulunursa eklenecektir. Videonuzun eklenip eklenmediğini, My Account / MyVideos bölümünden öğrenebilirsiniz. Bu sayfada eklediğiniz videonun sağ tarafındaki bölümde “Live” yazarsa, videonuz eklenmiş olur. Eğer “processing” diye bir yazı görürseniz, videonuzun eklenme aşmasında olduğu anlaşılır.


TagsLar: youtubeye nasıl video eklenir , youtube ye nasıl video yüklenir , youtube nasıl resim yüklerim , youtubeye nasıl şarkı yüklerım , youtube nasıl video eklerim , youtubeye nasil video eklenir , nasil video sayfama eklerim , youtube nasil video eklenir , youtubeye nerden video eklenir , youtubeye dosya yüklemek , youtube nasıl video eklenir , youtube ye nasıl şarkı yüklenir , youtubeye nasıl video yüklenir , youtubeye sarkilari nasil yükleyebilirim , youtube ye nasi sarki yükle ,

Etiketler eklenir, nasil, video, youtubeye
« Şok Şok..! Artık Youtube Linklerini Siteye Eklemek Çok KolayBeğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3660
favori
like
share
kralram Tarih: 16.06.2010 12:50
yha ben yapamadım
kralram Tarih: 30.04.2010 15:05
cok teşekkur ederim wideo için saygılar
osmanlı ali Tarih: 02.04.2010 03:49
teşekkürler
mohikan127 Tarih: 20.03.2010 16:43
teşekkürler
emre147 Tarih: 22.11.2009 08:48
:10:

Teşekkürler Paylaşım İçin SaoL
perles Tarih: 04.10.2009 22:40
TESEKKULER