Yaradılışın Sırlarını Arayan Adam Kabalist - Geert Kimpen - Yaradılışın Sırlarını Arayan Adam Kabalist Kitap Özet

Kitap Özet

Kabalist... Bir gecede başarı... Kitabı okurken, bir marka haline gelen Dan Brown'u anımsamadan edemiyorsunuz.
-Het Laatste Nieuws- (Main Belgian Daily)

... bu romanda anlatılanlar Paulo Coelho'nun öncülük ettiği bilgelik ve oryantal erotizm gibi bir şey.
-Trouw-

Bu Kabbalist koşan bir başarıdır. Geert Kimpen bir bestseller yazdı ve ilk kopyasını Kabala sınıfına katılan Madonna'ya verdi. Gerçekten güzel bir eser. Dan Brown gibi o ve Dan Brown gibi başarılı olursa, bu tamamen ruhani odaklanmaktandır.
-Dag Allemaal- (Belgian Weekly)

Paulo Coelho'nun gücü ve betimlemesine ulaşmış ilk Hollanda romanı. Mükemmel.
-Lex Jansen, De Arbeiderspers-

Kabbalist bir rüya, egzotik duygudurum ile keyifli bir kitap; gizem ve atmosfer tam olarak yansıtılmış. Ve heyecan verici bazen hatta Da Vinci Şifresini hatırlatıyor. Kimpen kendi ana mesleğini de (yönetmenlik) kitaba yansıtarak, okuyucuyu kitaba kitliyor.
-'T Scheldt- (Belgian Weekly)

Chaim Vital, 16. yüzyılda günümüzde de halen varlığını sürdüren bir Kabala Okulu açan büyük haham Isaac Luria'nın öğrencisidir.
Chaim'in tutkulu bir hayali vardır: Kabala'nın uzun süredir gizli tutulan kavramlarını insanlık için kitaba çeviren ilk insan olmak. Isaac Luria'da, Yahudi mistiğinin sırlarını aydınlatma yeteneği olan bir öğretmen bulur. Fakat başka bir adama vaat edilen öğretmeninin kural tanımayan kızı Francesa'ya sırılsıklam aşık olduğunda, onun için hayatının hedefinden vazgeçmek üzeredir. Bencillikten uzak yardımcı kişiliği ile geçici olarak Franseca'yı unutup, tamamen hayaline yoğunlaşmayı başarır.

Isaac Luria ölüm döşeğinde Chaim'e, Tanrı'nın 72 gizli isimlerini açıklar. Bunun izleri onu, binlerce senedir tapınak dağının altında gömülü olan son bir sırra, Kudüs'e götürür. Kutsal Kent'e giden tehlikeli yolda, Chaim ve Francesa için ikinci bir şans doğar...
Bu büyük roman, Kabala öğretisinin mistik derinliklerine kadar iniyor. Uzun zaman geçilmez olarak görülen bu Yahudi gizli öğretisinin adım adım çözülmesini, insanı kalpten etkileyen bir roman şeklinde anlatmayı başarmış Geert Kimpen.

Kitap KapakYaradılışın Sırlarını Arayan Adam Kabalist
Geert Kimpen
Neden Kitap
Baskı Tarihi: Ağustos 2009
ISBN: 9789752543072
Sayfa: 428

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 390
favori
like
share