Tatil Sonrası cilt bakımı - Tatil Sonrası vücut bakımı nasıl olmalı - Tatil Sonrası vücut bakımında neler yapılmalı

Bir yıl boyunca yoğun tempoda çalıştınız. Sonunda tatil zamanı geldi. Gezdiniz, dinlendiniz, bronzlaştınız şimdi sıra tatil sonrası vücut bakımında!
Güneşlenirken yüksek faktörlü güneş kremi kullanmış olsanız dahi cildinizde kuruluk görülebilir. Teninizin en çok ihtiyaç duyduğu bakım nemlendirmedir. Kuru cilt çabuk çatlar ve gerilir. Doğru nemlendirme yaptığınızda cildiniz elastikiyet kazanır ve canlı görünür. Günlük vücut nemlendirme kremlerinizi kullanmayı ihmal etmeyin. Banyodan çıktıktan sonra nemli teninize süreceğiniz bebe yağı bebek gibi yumuşak bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Güneş altında uzun süre kaldıysanız ve cildinizde hafif dereceli yanıklar oluştuysa salatalık püresi ile acılarınızı hafifletebilirsiniz. Salatalığı rendeleyip püre haline getirin. Bir parça pamuğu püreye batırıp yanık bölgelere kompres yaparak rahatlatın. Ayrıca, demlenmiş çayı buzdolabında soğuttuktan sonra pamukla sürerek cildinizi rahatlatabilirsiniz.

Bronz teni birçok kadın sever. Tatil sonra bronzluğu korumak için tüylerden kurtulma yönteminize, beslenme şeklinize ve cilt bakımı için uyguladığınız kürlere dikkat etmeniz gerekir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda yapmak etkili bir yöntemdir ancak tüylerle beraber üst deriyi de aldığı için bronzluğunuzu götürür. Bronzluğunuzu korumak epilasyon aleti, tüy dökücü krem gibi yöntemlerle tüylerinizi alabilirsiniz.

Turuncu renkli besinler yüksek oranda beta karoten içerir. Beta karoten cilde rengini ve canlılığı veren maddedir. Kayısı, sarı dolmalık biber, havuç gibi turuncu renkli gıdalarla beslenerek bronzluğunuzun daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Cilt temizliği için en çok tercih edilen yöntem peelingdir. Peeling, ciltteki ölü derileri temizler ve arındırır. Yüzünüzdeki bronzluğu korumak istiyorsanız cilt temizliği için peeling yerine temizleme jeli, temizleme sütü gibi ürünler gibi tercih edin.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 314
favori
like
share