En Sık Sorulan Dekorasyon Sorunlarına çözümler - Dekorasyon Sorunları

Evi Işıklandırırken İlk Olarak Neyi DÜşünmek Gerekir?, Nasıl Düzgün Yatak Yapılır? gibi en sık karşılaşılan dekorasyon sorularına çözümler:

Nasıl Düzgün Yatak Yapılır?

Yatak düzenleme sanatının, birçok katmanı bir arada kullanarak yatağı mümkün olduğunca zengin ve davetkar hale getirmek olduğuna inanıyoruz. Yatağa geçirilen düz çarşaflarla işe başlayabilir, hatta bazen ikinci düz çarşafı ekleyerek yatağınıza boyut ve renk açısından farklılık katabilirsiniz. Yastıklara gelince, Avrupa tarzı kare yastıkları ve ardından standart başucu yastıklarını, standart yastık kılıflarını ve süs yastıklarını öneriyoruz. Rahatına düşkün olanlar, yatağı çok daha yumuşak ve davetkar kılacak pike ve gece battaniyelerini tercih edebilirler. Yatağınızın üzerindeki farklı dokularda katmanlar, güzel, rahat ve davetkar bir yatak yapmanızı sağlayacaktır.

Evi Işıklandırırken İlk Olarak Neyi DÜşünmek Gerekir?

Güzel bir ev için hayati önem taşıyan tamamlayıcı unsur ışıklandırmadır. Bu nedenle ışıkları her odada bir sahne havası yaratmak için kullanın. Fazla ışıklandırma ya da yüksek vatlı ampullerin kullanımı, odanın güzelliğini yok edecektir. Diğer taraftan yetersiz ışıklandırma da, kişilerin oda içinde durma isteğini azaltacaktır. Bu nedenle ışık kullanımında bir denge noktası bulmanız ve belirli alanlardaki eşyalarla, ışıkladırma arasında ortaklık kurmanız gerekmektedir. Halojen ya da düşük vatlı ampullerin kullanımıyla, odanız yumuşak tonlarda aydınlanacaktır. Ayrıca yüksek vatlı ampul yerleştireceğiniz reostarlar ile ışığı her ortama göre ayarlamayı deneyebilirsiniz. Işığınızın odanızdaki renk, desen ve dokuları ortaya çıkarmasına izin verin.

Eve Yeni Bir Renk Nasıl Katılır?

Eğer evinize yeni bir renk eklemeyi düşünüyorsanız, önelikle tek bir odanızda denemelerde bulunmanızı öneriyoruz. Burada biraz eğlenin. Duvarları kırmızıya boyayın veya cilalı döşemeleri deneyin. Böylece nasıl bir görünümü seveceğinizi anlarsınız. Daha kolay bir yaklaşımla deneme yapmak için, evinizdeki sanat eserlerini ya da aksesuarlarınızı biraraya getirin. Örneğin tüm odanın görünümünü değiştirebilecek mavi porselen bir lamba, odanızı boyarken size ipucu verebilir. Tüm evi renklendirmek konusunda kararlıysanız, unutmayın, renkleri evinize aşamalı olarak akıtmalısınız. Ayrıca renk seçimlerini bir seferde yapmak zorunda değilsiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 312
favori
like
share