bebeği sakinleştirme teknikleri - bebeğin sakinleştirilmesi - bebeği sakinleştirmek için anne ne yapmalı

Bazı bebekler zordur. Onu sakinleştirmeyi öğrenirken farklı teknikler deneyin. Böylece hangisini daha çok sevdiğini anlayabilirsiniz. Ancak büyüdükçe tercihlerinin değişeceğini unutmayın. Bir hafta önce işe yarayan bir yöntem, bir hafta sonra ortalığı ayağa kaldırarak ağlamasına sebep olabilir. Panik olmayın!
İlk günler anneler için zordur. Bebeğiniz ağladığında üzülmeyin, işin aslı onun bildiği ve konuşabildiği lisan budur. Bu sizinle iletişim kurmak için kullandığı tek yol. Onunla savaş vermeyin, ağlayışını yorumlamayı zamanla öğreneceksiniz. Ya açtır, ya uykusu vardır, altının değişmesi gerekiyordur veya sadece onu kucaklamanızı istiyordur.

Bebeğinizle yakınlaşın. Onu kucağınıza alın ve göğsünüze yaslayın. Böylece omuzlarınızdan yukarı doğru bakabilir. Size yakın olmayı seviyordur. Göğsünüzde yatarken dünyaya bambaşka gözlerle bakacağından emin olun. Bu onu sakinleştirecektir. Eğer huysuzlanırsa, onu emzirebilirisiniz.

Hafifçe sallamak bazen iyi gelir. Bebekler sakin, ritmik, nazik hareketleri severler.Onları kucağınızda hafifçe sallayın. Yattıkları yerde yavaşça bir sağa bir sola çevirin. Sırtına ya da poposuna çok hafifçe düzenli aralıklarla vurabilirsiniz. Bu ona anne karnındaki ritmi hatırlatacak ve sakinleşmesine yardımcı olacaktır.

Bebekler de masaj sever. Masajın ağlamayı azalttığı kanıtlanış durumda. Bebeğinizin önce ellerini, sonra ayaklarını hafifçe ovun. Sonrada bedenini dairesel hareketlerle okşayın. Eğer işe yaramazsa başka bir gün tekrar deneyin. Belki o sırada ihtiyacı olan masaj değildir.

Beğeniler: 3
Favoriler: 1
İzlenmeler: 505
favori
like
share