Fransa Milli Takımı futbolcuları önceki günkü İrlanda maçı öncesi Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac taklidi yapan bir şovmenin şakasına kurban gitti. Futbolcular, Chirac’ın isteği zannederek 1-0 kazandıkları Dublin’deki Dünya Kupası Eleme Grubu maçı öncesinde ulusal marşlar çalınırken ellerini kalplerinin üzerine koydu.

Gerald Dahan, Dublin’deki Fransa Milli Takımı’nın kaptanı Zidane ve teknik direktör Domenech ile telefonla konuştu ve bu kısa söyleşiyi de kendisinin radyo programında yayınladı. Dahan, bir süredir hastanede tedavi gören Chirac’ın taklidini yaparak Zidane’a ‘Sizden bir isteğim olabilir mi?’ dedi. Zidane’ın ‘Tabii ki’ yanıtı üzerine Dahan devam etti: ‘Ulusal marşımız çalınırken ellerinizi kalplerinizin üzerine koyarsanız bu bana büyük mutluluk verecek.’ Bu kez Zidane’ın karşılığı ‘Elbette koyarız’ oldu.

Teknik direktör Domenech, futbolcularının maskaraya çevrildiğini kabul ederken, yaptıkları davranışın Chirac’a sevgi ve saygılarının örneği olduğunu söyledi. Domenech, ‘Bunun eğlenceli olduğunu düşünen birinin tuzağına düştük’ dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 299
favori
like
share