Turkcell Süper Lig başladı ve henüz ilk haftadan hakemlere yapılan yoğun itirazlar, kimilerine göre hatalı hakem kararları, kimilerine göre başarılı performanslarla dolu bir haftayı geride bıraktık...

1. Haftada televizyonlardan izlediğimiz bazı pozisyonları burada yoruma açalım.

İ.B.B. - Beşiktaş maçında Tello ile Serhat' ın mücadelesinde, rövaşata yapmak isteyen Tello, Serhat' ın müdahalesi ile yerde kaldı... Hakem Tolga ÖZKALFA oyunu devam ettirdi... Pozisyonu anımsamanız için resim aşağıdadır. Yorumlarınızı alalım....2. Hakemlere verilen talimatlarda müsabakaların 25. dakikalarında su molası verilmesi istendi... Sivas' ta hava sıcaklığı 10 derece olmasına rağmen yine de su molası verildi.. Hava sıcaklığına bakılmaksızın bu mola verilmeli mi ? Yoksa hakem insiyatif mi kullanmalı ? Buyrun yorumlayalım ?

3. Denizlispor - Fenerbahçe müsabakasını izleyenler kalkan hatalı ofsayt bayraklarına ne yorum getirecek ? Ofsaytların doğru tespiti için önerisi olan var mı ?

4. Gaziantepspor - Galatasaray maçında son dakikada oyundan alınan Arda Turan sahayı doğru yerden terketmediği için sarı kart gördü... Yorumlarınız ?

[COLOR="deepskyblue"]5. Gaziantepspor - Galatasaray maçında rakibin üzerine sıçrayan Sabri penaltı kararına uzun süre itiraz etti... Yorumlarınız ?Not: Yorumları yaparken kurumları, kişileri, takımları, taraftarları kötüleyecek, zan altında bırakacak yorumlar yapmayınız. Burası sadece kendi fikrinizi söyleme yeridir. Hakaret etme yeri değildir! Bu ayrımı iyi yapınız. Bu işin sadece SPOR' dan ibaret olduğunu UNUTMAYINIZ !!!

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 492
favori
like
share
By_ultrAslan Tarih: 12.08.2009 08:14
Rica ederim
Bu tür fikir alış verişi yapabileceğimiz konulara seve seve yorum yaparım

Ben burda ki sarı kartı ya da farklı tarafları tartışmıyorum. Hakemin yaptığının yanlış olduğundan bahsediyorum.
Yani durum Galatasaray içinde olsa düşüncem değişmezdi sen adamın ne yaptığıyla değil maçın yönetimiyle ilgilen ...
Fazladan 20 saniye mi geçirdi ekle 1 dakika bir daha ki sefere olmasın :85:
İlişkileri her ne düzeyde olursa olsun futbolcuyu itip te benim gösterdiğim yerden çıkacaksın ne demek ...
okanoo28 Tarih: 12.08.2009 07:44
By_ultraslan

yorum için teşekkürler... size bir tavsiyem var... olaya empati yaparak bakınız.. Galatasaray 3-2 mağlup farzedelim.. Tabata oyundan alınıyor. ZAMAN GEÇİRMEK adına oyun alanını en uzak yerden terketmek mi doğrudur ? Hakemin gösterdiği yerden mi doğrudur ?

Oyun alanından çıkma konusunda bir kural mevcut değildir. Oyuncu istediği yerden oyun alanını terkedebilir. Ancak zaman geçirmemek, oyunun devamını sağlamak adına EN DOĞRU yer en yakından çıkılabilecek yerdir. Bu pozisyonda Arda; hakemin istediği yerden çıkmadığı için değil doğru yerden çıkmayarak zaman geçirme niyeti ile SPORTMENLİĞE AYKIRI davranıştan dolayı sarı kart görmüştür...

Bünyamin Gezer' in ise oyuncu ile vücut temasına girmesi doğru bir hareket değildir. Oyuncuların hakemle temas etmesi doğru karşılanmadığı gibi, hakemlerde temas etmemelidir. Bir sezondan ortalama 10 kere karşılaştığınız bir oyuncu ile iyi bir insan ilişkisi kurmuş olabilirsiniz. Bu nedenle Bünyamin Gezer bu samimiyete dayanarak Arda' ya böyle bir engellemede bulunmuş olabilir. Arda Turan' ın da artık Galatasaray Spor Kulübünün kaptanı olarak daha sakin olması gerekmektedir...
By_ultrAslan Tarih: 11.08.2009 10:19
4. Gaziantepspor - Galatasaray maçında son dakikada oyundan alınan Arda Turan sahayı doğru yerden terketmediği için sarı kart gördü... Yorumlarınız ?

Doğru yerden değil hakemin istediği yerden , Arda zaten doğru yerden çıktı
Böyle bir saçmalık olur mu ? "Benim dediğim yerden terkedeceksin" oldu, bari bundan sonra futbolculara nasıl topa vuracaklarını da hakemler öğretsin!
Bundan daha beteri kalkmış adamı iterek dediği yerden çıkması için uğraşıyor iyice şaşırdı.
Şimdiye kadar futbolcuların hakeme dokunmaları kural ihlali değilmiydi ?
Futbolcular hakeme dokunamıyor ama hakem futbolcuları itebiliyor :20:

Çok çok düdük senin elinde kaybolan zamana eklersin 20 sn olur biter.
Otoriter olcağım diye uğraşan Bünyamin Gezer, ne otorite sağladı ama :9: