İç mekan oldukça geniş ve kullanışlı Logan MCV, hem ekonomik hemde sorunsuz..Logan MCV, bu makyaj operasyonunda markanın diğer iki modeli Dacia Sandero ve Dacia Logan Sedan'da kullanılan çizgilerden yararlanmış. Üst tarafı krom kaplı ön ızgara ve gövdeyi daha sıkı saran ön tampon araca dinamik bir görünüm kazandırmış. Büyüyen farlar ve çerçevelerle daha estetik hale getirilen sis farları araca farklı bir ruh katıyor. Aracın arka tarafında ise reflektörlü çok daha heyecan verici bir tampon tipi kullanılmış…

Herkesin beğenisini kazanan Sandero'nun şık iç mekanı kullanılmış. Ergonomik kapı kolları ve kapı panoları ile şık dekorasyon çıtaları Logan MCV'nin iç mekanındaki canlılığı arttırmış. Gösterge tablosunda okunurluk açısından herhangi bir sorun yok. Ergonomik açıdan her noktasında işlevselliğe önem verilen Logan MCV'nın virgül şeklindeki kafalıkları arka görüşün kısatlanmasına da izin vermiyor.İÇ MEKAN GENİŞ VE KULLANIŞLI
Logan MCV'yle yolculuk çok daha kolay ve rahat. Eşyalarınızı nereye sığdıracağım diye bir problemle karşılaşmanız imkânsız. Geniş iç mekânı ve rahat kullanışlığı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

5 ve 7 koltuklu iki versiyonu bulunan Logan MCV'nin test konuğumuz olan 7 koltuklu versiyonu bir çok tüketicinin ilgisini çekiyor.

Üstelik üçüncü sıra koltuklar bu tarz araçlarda rastladığımız 'sonradan monte edilmiş' gibi değil, aksine boyu 1.90'a varanların bile seyahat edebileceği şekilde konumladırılmış.

2. sıra koltuklarda 1421 mm ve 3. sıra koltuklarda 1287 mm omuz genişlikleri ve 170 mm ve 174 mm olan diz mesafesi sunuluyor.

Kabin içerisinde 54 litrelik saklama gözü barındıran Logan MCV, 5 koltuklu versiyonda 700 litre yükleme alanı sunabiliyor. 7 koltuklu versiyonunda, 3.sıradaki arka banket, 1/1 veya 1/2 - 1/2 (versiyona göre) şeklinde katlanabiliyor, ikinci sıraya doğru yatırılabiliyor ve son derece kolay bir şekilde tekrar geri çekilebiliyor. İkinci sıra koltuklar ayrıca 1/3 - 2/3 oranlarında katlanabiliyor ve ön koltuklara doğru yatırılabiliyor. Üstelik ikinci sıraya üç üçüncü sıraya iki standart çocuk koltuğu yerleştirilebiliyor.

EKONOMİK SORUNSUZ
1.6 lt benzinli ve 1.5 lt turbodizel motor seçeneğine sahip olan Logan MCV'nin test ettiğimiz modelinde 1.5 litrelik dizel güç ünitesi yer alıyordu. Renault'tan tanıdık motor sorunsuzluğuyla dikkat çekerken 65 HP maksimum güce sahip. Maksimum torku 160 Nm olan bu motorla Logan MCV, performanslı olmasa da çekiş gücü yüksek ve ekonomik bir sürüş sunmayı başarıyor.

Başarılı bir süspansiyon sistemine sahip olan Logan MCV, sessiz çalışan süspansiyonlarıyla övgüyü hak ediyor. Düşük yakıt tüketimi Logan MCV'nin en büyük avantajlarından birisi olurken testimiz sırasında 100 km'de ortalama 5,5 litrelik yakıt tüketim değerine ulaşmamız aracın ne kadar ekonomik olduğunun en büyük kanıtı oluyor.
__________________

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 312
favori
like
share