Taylan Kümeli kimdir - Taylan Kümeli resimleri - Taylan Kümeli biyografisi - Taylan Kümeli hakkında


Taylan Kümeli, 1962 yılı Ankara doğumlu.

İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara TED Koleji’nde yapmıştır.

1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü dereceyle bitirdi. “Toplu Beslenme Birimlerinde Menü Planlamada Tasarruf” çalışmasıyla 1987 yılında VB tarafından ödül aldı.

1986 – 1988 yılları arasında O.D.T.Ü. Gıda Mühendisliği bölümünde “Gıda Katkı Maddelerinin İnsan Sağlığına Etkileri Üzerine” konulu teziyle yüksek lisans programını tamamladı.

Yirmi yılı aşkın bir süredir hastanelerde, çeşitli kurumlarda ve catering firmalarında tedavi edici ve kurumsal diyetisyen olarak çalıştı. Klinik çalışmalarında “Tip II Diabet ve Kolestrol” tedavilerinde başarılı sonuçlar aldı.

Nestle Gıda Sanayinde Danışman Diyet Uzmanı olarak bir yılı aşkın bir süre görev aldı. Uluslararası ADA, ICDA, EFAD, Diabet ve Beslenme Derneği, Türkiye Diyetisyenler Derneği’ne üyedir. Uluslararası birçok platformda “Beslenme” konulu konferanslarda görev aldı. Çeşitli dergiler ve gazetelerde bir çok makaleleri yazıları yayınlandı.

Taylan Kümeli Sağlıklı Beslenme Merkezi'nde ekip arkadaşları ile beraber "Hastalıklarda Beslenme" (Kalp – Damar Hastalıkları, Yüksek tansiyon, Diyabette Beslenme, Kanser, Troid ( Hipo – Hiper ) vs.- );
“Çocuk – Adolesan Beslenmesi” bölümüyle çocuklara ve gençlere;
”Kadın Bölümü” ile (Emziklilik, Doğum, Premenstruasyon, Premenopoz) bölümleri ve yeni geliştirmekte olduğu Nutrigenetik bölümüyle hizmet vermektedir.

NTV ile 2002-2003 yıllarında toplam 23 bölümlük bir TV programı yapmış ve sayısız TV programına konuk olarak Sağlıklı Beslenme İlkeleri ile ilgili görüşlerini aktarmıştır.

Evli ve 2 kız çocuğu annesidir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3025
favori
like
share