BursAnkara kardeşligini bizlere emanet olarak bırakan Abdül ağabeyimizi asla unutmayacağız. Her zaman kalbimizde olacaktır. 11 Ağustos 2009 Salı günü saat 20:00'de Abdül ağabeyimizi ziyaret edeceğiz. Tüm Bursasporluları Pınarbaşı Şehitliğine davet ediyoruz.


Emanetin Emanetimizdir Şehidim!..
Ruhun şad olsun.


Fehmizat Bayraktar agabeyimizin ikiz kardesidir. 90'li yillarin basinda üniversiteyi kazanmasi ile ögrenimine Ankara'a devam etmistir. Ama Teksas tribunlerinde ikiz kardesleri (abilerimizi) tanimayan yoktur. Tribünün önde gelenlerinden, tezahüratlari ilk girenlerdir onlar.. Amigonun eliyle göstererek orayi dinleyin dedigine çogu zaman sahit olmusuzdur. Onlarin yaninda olmak, onlarla birlikte tezahüratlarda cosmak çok özeldi..

Bu iki abi-kardes tribünlere çok emek vermislerdir. Onlarin yaninda oldugunuz sürece hiç bir zaman dissrida birakilmadi hiç kimse.. Birlik ve beraberligin abi ve kardesligin ne kadar çok önem verildigini onlar ile birlikte görmüstür simdiki bir çok arkadasimiz.. Bir çok seyi onlara bakarak ögrenmisizdir. Bazen tribünün ortalarinda bazen de üstte olurlardi.. Onlar taraftar sustugunda hemen tribunleri ateslemek icin yeni tezahurati girerlerdi.. ''Odam Kireç'' ''Beraberiz senle geçse de yillar'' Abdülkerim ve Fehmizat agabeylerimizin o yillarda tribüne armagan ettikleri tezahüratlardir.. Maçtan önce sözleri küçük kagitlara yazarak tüm tribünün ezberletirlerdi, ''önce dinle'' diyeyerek maç öncelerinde tribünün tezahürati dinlemesini saglayarak herkesin kulaginda sözlerin yer etmesi saglanirdi

''Odam kireç tutmuyor
kumunu karmayinca
Sevda bastan gitmiyor
Şampiyon olmayınca

Seninleyiz her yerde
Ankara'da Izmir'de
Bursaspor askiyla
Haziriz biz ölmeye

Teksasliyiz ezelden
Egilmez hiç basimiz
Yesille beyaz olsun
Bizim mezar tasimiz''

Futbol sevgisi Ankarada da devam eder ve Ankaragücü maçlarini takip etmeye, Ankaragücü maçlarina gitmeye baslar Abdül abi. Her maça gitmesi ve futbol sevgisi Abdül abilerini kabullenmelerini saglar Ankaragüçlülerin. Abdül abi artik Ankaragüçlülerin de abisidir.

Okulu bitiren Abdülkerim'in askerlik dönemi gelir ve gönüllü olarak doguya gider. Mardin'de astsubay olarak görevini yaparken sehit düser.

Abdülkerim'in sehit haberi Bursaspor'u yasa bogar. Ilk maçta anma töreni hazirlanir. Stadta o haftaki maçtan önce saygi durusu yapilirken sari lacivert formalari, atkilari ile ellerinde Albül abi ölmedi yazan bir pankartla ankaragüçlüler dalar sahaya. Stad Abdül abisine mi aglasin kardes kazanmaya mi sevinsin bilemez.

Abdülkerim Bayraktar'in cezanesine Bursasporlular kadar Ankaradan gelen Ankaragüçlüler de katilir. Cenaze iki takimin kardesligi arasinda defnedilir. Ve o zamandan beri Abdül abinin görmek istedigi olay buydu diye konusulur...

Bazilarinin sandigi gibi çikar kardesligi, puan kardesligi, veya digerleri gibi mahalle takimi kardesligi degildir BursAnkara. BursAnkara sehit kardesligidir, kankardesligidir...

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 504
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 12.08.2009 21:51
sen resimleri multimedya ya yaoiştir orayı da mesela bu haftanın maçini sun ornek verim

sana onun üzerinde tarişilsin diye ondan sonra bir daha ki ghafta maçini sun sonuclari tabii

onlarin üstünde yprum olsun
selcukbrs Tarih: 12.08.2009 21:50
bu yeni açtığım bölüm varya
orayı
Asi Çaykaralı61 Tarih: 12.08.2009 21:49
neresini temizleyebilir miyim

istersen belki rica ederim resim bolumu yapabilirz
selcukbrs Tarih: 12.08.2009 21:48
eyvallah kardeşim saolasın şimdi orayı bi güzel ayar çekmek lazım resim filan yapıştırayım ben bi ara orayı sen ordaki sayfayı temizleye bilirmisin kardeşim rica etsem??
Asi Çaykaralı61 Tarih: 12.08.2009 17:28
selcuk ayrıca ben hallettim bursaspor kosesini ben etmedim bir gorevli abiye rica ettim o

yapti
selcukbrs Tarih: 11.08.2009 14:49
apdulkerim ölmedi kalbimizde yaşıyor
Asi Çaykaralı61 Tarih: 11.08.2009 12:36
Allah rahmet eylesin
selcukbrs Tarih: 11.08.2009 11:37
amin
Çaykarali-61 Tarih: 11.08.2009 11:14
allah rahmet eylesin