Faruk Ekin Ya Hayy 2009 - Faruk Ekin Ya Hayy - Faruk Ekin - Ya Hayy - Faruk Ekin 2009 - Ya Hayy Yeni Albüm

Mübarek üç aylara girerken müzik dünyası farklı bir albüme ‘merhaba’ diyor. Semavi müziğe gönül vermiş bir müzisyen “Faruk Ekin”, ilahileri 21.yüzyıl müzik anlayışı ile yeniden yorumluyor.İçindeki hem yeni ilahilerin hem de Yunus Emre’den deyişlerin yer aldığı albüm, babaanneler ile torunların aynı müziği dinlemelerini hedefliyor. Dünyaca ünlü müzisyenlerin olduğu kadar genç neslin de son yıllarda ilgisini çeken tasavvuf müziği bu albümle kuşakları buluşturacak.

1971 doğumlu “Faruk Ekin”, ortaöğrenim döneminde öğrenci olarak başladığı Kur’an kurslarında 15 yaşında hocalık yapacak deneyime ulaştı. Lise eğitimi boyunca bu kurslardaki çalışmalarına devam eden “Faruk Ekin”, üniversite eğitimini M. Ü. İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. “Faruk Ekin”, müzikseverlerle 8 yıl boyunca “Grup Kardelen” ile yaptığı profesyonel çalışmalar ile buluştu. Grup, bir döneme damgasını vurdu. “Faruk Ekin”, şimdi mistik müziği evlerimize ulaştırmak için yeni bir kapı açıyor.

Albümün müzik direktörlüğünü Metin Aklanlı yaptı. Müzik dünyasına 1966 yılında ‘Metin Alkanlı Orkestrası’ ile giren sanatçı, Samime Sanay, Ahmet Özhan, Ümit Besen, Cengiz Kurdoğlu, Metin Milli gibi isimlerle çalıştı.

“Faruk Ekin”in albümünde 13 değişik otantik ve modern enstrüman canlı olarak kaydedildi. Yorumlanan ilahilerin günümüz müzik anlayışına yakın olabilmesi ve genç kuşakları da kucaklayabilmesi için diğer ünlü müzisyenler de bu çalışmaya destek verdiler. Yepyeni bir anlayışla güncel, modern bir sound yakalandı. "Ya Hayy" belleklerdeki klasik ilahi anlayışında devrim yaratacak.

Albüm, 21.yüzyıla yaraşır tüm teknolojik imkanlarla, modern bir ekip anlayışı ile hazırlandı. Grafik tasarımda Sanart, imaj çalışmasında Serra D’autry, fotoğraflarda ise Nihat Odabaşı imzası var. Albümün ilk klibi Münir Karataş yönetmenliğinde "Gururlanma İnsanoğlu" adlı anonim parçaya çekildi. "Ya Hayy" modern hayatın içinde yer alan ve ibadetlerini herhangi bir başka amaç için değil, Allah rızası için gerçekleştirmeye çalışan tüm inananların müzik arşivlerinde yer alması gereken bir yapım.

Albüm İçerik

[url]http://www.main-board.com/album-kapaklari/256558-faruk-ekin-ya-hayy-2009-a.html[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 451
favori
like
share