Arkadaşlar bir çoğunmuz Payment Fraund ( Ödeme Sahtekarlığı ) dan banlanıyoruz ve banımızı açtırmak için C&B ye para havalesi yapıyoruz. Ama biz parayı havale ettiğimiz anda banımızın açılacağını düşünüyoruz dolayısıyla.
Ama işler bizlerin düşündüğü gibi gerçekleşmiyor. Bunun sebebi bizlerin bilmediği yurtdışına havale prosedürüdür. Ben biraz bu durumu sizlere anlatmak istiyorum.
Dolayısı ile C&B banımı aç, C&B banım neden açılmadı, C&B,C&B..... gibi konuların ne kadar gereksiz olduğunu aşağıda yazdıklarımı okuyunca sizlerde anlayacaksınız.
- Arkadaşlar, C&B sadece tahsildar firmadır, sizi banlayan ve banınızı açacak olan yer K2 NETWORK tür.
Yani sizi C&B banlamaz, K2 Network'e alınan hizmetin karşılığı olan ücretin tahsil edilemediğini bildirir ve K2 Network sizi banlar, daha sonra para tahsil edildiğinde, tekrar bir mail ile paranın tahsil edildiğini bildirir ve K2 Network banınızı açar.
Burada tahsil edilemeyen veya tahsil edilen işlemler günde 1 defa toplu olarak mail ile bildirilir.
- C&B ye havale yaptığınızda, Türkiye'deki gibi para anında C&B nin hesabına geçmez.
Uluslar arası para transferinde Prosedür şudur. Para transferini banka şubesi işleme alır, Banka genel müdürlüğü veya il müdürlüğü işlemi inceler ve onaylar, Para aracı bankalara gider, onlarda parayı bir müddet ellerinde tutar, sonra para 2-3 iş günü içinde asıl alıcı bankaya ulaşır ve C&B nin hesabına yatar.
Bu işlemler parayı gönderdiğiniz bankadaki ( havaleuyi yaptığınız kendi banka şubeniz ) bürokratik işlemlere göre 2 ila 5 gün içinde alıcı banka şubesine ulaşır.
- Para C&B nin hesabına geçtikten sonra, K2 Network'e paranın tahsil edildiği konusunda günlük olarak bilgi verilmektedir, bu noktadan sonra top K2 Network'tedir.
- K2 Network ve C&B hafta sonları çalışmamaktadır, yani Cumartesi veya Pazar günü banınız büyük bir ihtimalle açılmaz.
- Cuma günleri yatırılan Para, hafta sonu tatili nedeni ile olması gerekenden 2 gün daha geç alıcı bankanın hesabına geçer.
- Amerika ile Türkiye arasındaki 10 saatlik bir fark vardır, yani biz burada gündüzü yaşıyor iken iken Amerika'da gece olduğunu unutmayın. ( örn: TSİ saat 18:00 iken Amerika'da ( pasifik saaitine göre ) 08:00 'dır )
- Cuma Gecesi ( Cumartesi sabahına kadar ) banınız açılmadı ise büyük bir ihtimalle Pazartesi gecesine ( Bizim saatimize göre Pazartesi saat 18:30 gibi iş başı yapıyorlar ) kadar açılmaz. [ ByJavaliS ]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 371
favori
like
share