Yoğurt, özellikle iyi bir kalsiyum kaynağı ve içerdiği maya hücreleri sayesinde, bağırsakları düzenleyen bir besin. Son dönemlerde yapıla araştırmalar sonucu, vücuttaki yağları yakma konusunda da bir hayli yardımcı. Yoğurdun bütün bu yararlarının yanısıra, birde, ter ve ayak kokusuna çok iyi geldiği ortaya çıktı.


Yoğurtta bulunan iyi huylu lactobacillus bakterisinin, koltuk altında ter kokusuna ve hatta ayakta kötü kokulara neden olan diğer bakterileri de silme özelliği olduğu saptandı. Tam adı, Lactobacillus Bulgaricus olan bakteri, sütün içinde yaşıyor ve yoğurt yapımında etkili oluyor. Bilim insanları bu bakterinin önceleri bitkilerin yapraklarında yaşadığını, ancak sonraları ineklere ve dolayısıyla da süt ürünlerine geçerek yaşamını bu ortamda sürdürdüğünü tahmin ediyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1954
favori
like
share
Firari Sevdam Tarih: 02.09.2009 17:13
Hyperhydrosis
Ter bezleri fazla çalıştığı zaman aşırı ter ile sonuçlanır.Bu kondisyon ergenlikte ve genç yetişkinlerde daha fazla görülür.Olabilecek nedenler;heyecan, stres,hyperthyroidism,hypoadrenalism yada çok sıvı içildiği zaman oluşabilir.

Bromhydrosis-
Aşırı ter ile birlikte koku olduğu zaman.Ayaklar terledikçe ve kapalı/havasız ortam olduğu zaman bakteri oluşur.Kokuyu oluşturan bakteridir.


HYPERHYDROSİS VE BROMHYDROSİS TEDAVİSİ

Unutmayınki, Hyperhydrosis , Bromhydrosis ve mantar tedavisinde amaç kondisyonu kontrol altında tutmaktır.Hasta hayatını ona göre düzenlemesi gerekecektir.Metodlar çok basittir.Ayakkabınızı serin, kuru ve hava alacak bir ortam yaratın.

1.Hergün aynı ayakkabıyı giymeyin.
2.Sentetik ve vinlex materyallarden sakının.Nemi emebilecek kumaş veya deri ayakkabıları giyin.
3.Gün içinde çoraplarınızı sık sık değiştirin.
4.Derinizi kuru tutacak spreyler kullanın.
NİRVANA07 Tarih: 30.08.2009 19:22
arkadaşım teşekkürler valla dert bu ayak kokusu