Maymun Kız Hakkında - Maymun Kız Hikayesi - Maymun Kız Gerçek mi - Maymun Kızın Öyküsü
Ürdünlü yaşlı bir kadın evinde Kur'an-ı Kerim okumaktadır. O sırada, yan odada yüksek volümde müzik dinleyen kızını teybin sesini kısması için uyarır. Ancak genç kız inançsız biridir; annesini bu uyarısından dolayı azarlar ve elindeki Kur'an-ı Kerim'e saygısızca vurur. Fakat, bunu yapar yapmaz bir anda bütün vücudu alevlerle kaplanır ve odanın ortasında cayır cayır yanmaya başlar. Dehşet içindeki anne hemen yakınlardaki bir battaniyeyi kapar ve kızını saran alevleri söndürebilmek amacıyla onu sıkıca sarıp sarmalar. Biraz sonra battaniyeyi açtığında ise fotoğrafta görülen insan-köpek karışımı korkunç yaratıkla karşılaşır. Kız, biraz önceki çirkin hareketi nedeniyle "çarpılmıştır".

Evde yaşananlar kısa sürede Ürdünlü resmî yetkililerin kulağına gider ve genç kız bilimsel olarak incelenmek üzere Hollanda'daki bir askerî hastaneye nakledilir. İnternette dolaşan görüntü de kızın incelemeler sırasında çekilen gizli fotoğraflarından biridir. Olay, "Kur'an'ın mistik gücü ve yüceliği uluslararası kamuoyu tarafından kabul görmesin" diye aylardır bütün dünyadan saklanmaktadır. Ancak, bu muhteşem "kanıt", nasıl olduğu anlaşılamayan bir yolla Hollandalı yetkililerden kaçırılarak bizim aşırı ateşli tebliğcilerimizin eline geçmiştir.


Şimdi gelelim olayın aslına: Gerçekte bu resim Avustralyalı Patricia Piccinini silikondan yaptığı ilginç görünümlü bir heykele aittir. Hazırlanmasında silikon ve derinin yanısıra tahta, akrilik ve insan saçı kullanılmıştır.

işte buyrun heykellerBir dizi insan-hayvan karışımı canlıyı küçük bir erkek çocuğuyla birlikte tasvir eden bu heykel grubu, ünlü heykeltraş tarafından 2003 yılında tasarlanıp hazırlanmış ve yakın plan bir fotoğrafı sanatçının internet sitesinden onun izni olmaksızın kopyalanmış.Bir de üstüne "dinsel hikaye"uydurulmuş.

işte bu da bu heykelleri yapan sanatçı patricia piccininiAlıntıdır..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 43622
favori
like
share