Giybet ve İftira Hakkında Ayetler - Ayet-i Kerime - Gıybet Ayetleri - İftira Ayetleri

Hucurat (49/12) “Ey iman edenler! Zannın çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok esirgeyicidir.”

Nisa (4/112) “Kim kasıtlı veya kasıtsız bir günah kazanır da sonra onu bir suçsuzun üzerine atarsa, muhakkak ki, büyük bir iftira ve apaçık bir günah yüklenmiş olur.”

Nur (24/4) “Namuslu kadınlara zina isnadında bulunup, sonra (bunu isbat için) dört şahit getiremeyenlere seksener sopa vurun ve artık onların şahitliğini hiçbir zaman kabul etmeyin. Onlar tamamen günahkârdırlar.”

Nur (24/5) “Ancak bundan sonra tevbe edip ıslah olanlar müstesnadır. Allah çok bağışlayıcı ve merhametlidir.”

Nur (24/15) “Çünkü siz bu iftirayı, dilden dile birbirinize aktarıyor, hakkında bilgi sahibi olmadığınız şeyi ağızlarınızda geveleyip duruyorsunuz. Bunun önemsiz olduğunu sanıyorsunuz. Halbuki bu, Allah katında çok büyük (bir suç) tur.”

Nur (24/16) “Onu duyduğunuzda: "Bunu konuşup yaymamız bize yakışmaz. Hâşâ! Bu, çok büyük bir iftiradır" demeli değil miydiniz?”

Nur (24/23) “Namuslu, kötülüklerden habersiz mümin kadınlara zina isnadında bulunanlar, dünya ve ahirette lânetlenmişlerdir. Onlar için çok büyük bir azap vardır.”

Ahzab (33/58) “Mümin erkeklere ve mümin kadınlara, yapmadıkları bir şeyden dolayı eziyet edenler, şüphesiz bir iftira ve apaçık bir günah yüklenmişlerdir.”

Saff (61/7) “İslâm'a çağırıldığı halde Allah'a karşı yalan uydurandan daha zalim kim olabilir! Allah, zalimler topluluğunu doğru yola erdirmez.”

iftira ile ilğili ayetler, iftira ile ilgili ayetler, ayet hakkında bilgi, ayetler hakknda bilgi, ayette iftira edenler, giybet ayetleri, gıybet, gıybet hakında biligiler, gıybet hakkında, gıybet hakkında ayet, gıybet hakkında ayetler, gıybet hakkında bilgi, gıybet hakkında bilgiler, gıybet ile ilgili ayet, gıybet ilgili ayet, gıybet ve iftira, gıybet ve iftira ayetleri, gıybet ve iftira hakkında bilgi, gıybet ve iftira ile ilgili ayet, gıybet ve iftira ile ilgili ayetler, gıybetin hakkındaki ayetler, gıybetle ilgili ayeti kelime, gıybetle ilgili ayetler, giybet hakkinda, giybet hakkinda ayet, giybet hakkinda ayetler, giybet ile ilgili ayetler, giybet le ilgili ayetler, hakkında ayetler, hakkında ayetler, hucurat 49/12, hucurat gıybet üzerine ayetler, iftıra hakkında, iftira bilgileri, iftira ile ilgili ayet, iftira üzerine ayetler, iftira ayet, iftira gıybet ile ilgili ayetler, iftira günahtır, iftira hakkında, iftira hakkında ayet, iftira hakkında bilgi, iftira hakkinda ayetler, iftira ile ilgi ayet, iftira ile ilgili, iftira ile ilgili ayetler, iftira ve ğıybetle ilğili hadisler, iftira ve dedikodu ile ilgili ayetler, iftirayla ilgili ayetler, iftita ile ilgili ayet, mümin hakkinda ayet, mümin kadınlar hakkında iftira, son ayet hakkında bilgiler

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1141
favori
like
share
sinemishedem Tarih: 22.02.2010 15:29
tskkr ederim ama bunlar zat int tede var ordan adın herhalde
ben de farklı bişi yazıyomu die bakmıstım
ama yinde saol tsskkr
Kartopu55 Tarih: 14.08.2009 12:43
Allahim bizleri böyle sapikliklardan korusun.Hayirli kullarindan eylesin.Amin.Hayirli cumalar herkese.