Yiğido telafi peşinde!


Fenerbahçe ile deplasmanda karşılaşacak olan Sivasspor'da, futbolcular Musa Aydın, İbrahim Dağaşan, Cihan Yılmaz, Yasin Çakmak, Ersen Martin ve Murat Sözgelmez antrenman sonrası yaptıkları açıklamalarda, Kadıköy'den en az 1 puanla dönmek istediklerini söylediler.
Turkcell Süper Lig'in 2. haftasında Fenerbahçe ile deplasmanda karşılaşacak olan Sivasspor, Kadıköy'den en az bir puanla dönerek ligin ilk haftasında Trabzonspor karşısında alınan mağlubiyeti telafi etme peşinde.

Fenerbahçe maçının hazırlıklarını kulüp tesislerinde teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde yaptığı idmanla sürdüren Sivasspor'da, futbolcular Musa Aydın, İbrahim Dağaşan, Cihan Yılmaz, Yasin Çakmak, Ersen Martin ve Murat Sözgelmez antrenman sonrası, Fenerbahçe karşılaşması ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Musa Aydın, Trabzonspor karşısında alınan mağlubiyeti telafi etmek istediklerini belirterek, ''Fenerbahçe'nin gücünü biliyoruz. Fenerbahçe, Kadıköy'de, kendi sahası ve seyircisinin önünde her zaman çok iyi oynayan bir ekip ve bu sene daha çok iyi olan bir takım. Biz de gücümüzün farkındayız, ona göre hocamızın verdiği oyun taktiğiyle, oradan güzel bir sonuçla dönmek istiyoruz. İnşallah da bunu başarırız'' diye konuştu.

Orta saha oyuncusu İbrahim Dağaşan ise, ''Fenerbahçe'ye karşı zor bir karşılaşma yapacağız. Geçen hafta kendi sahamızda Trabzonspor'a yenildik. Şimdi bunu telafi etmek istiyoruz. Önümüzde zorlu bir Fenerbahçe deplasmanı var. Hazırlıklarımız da devam ediyor. İnşallah puan alırız'' diye konuştu.

-YASİN ÇAKMAK ESKİ TAKIMINA KARŞI-

Fenerbahçe'den bu sezon başında Sivasspor'atransfer olan Yasin Çakmak ise, ''Fenerbahçe'de çok güzel günlerim oldu. Zaman zaman da tabi ki takım halinde kötü günlerimiz oldu. Fakat gerçekten orada iyi bir iz bıraktığımı düşünüyorum karakter olarak. Sağ olsun taraftarlarımız gerektiği zaman, gerektiği yerde sahip çıktılar, hepsini gerçekten çok seviyorum ama artık profesyonelliğin gereği Sivasspor formasını giyiyorum'' diye konuştu.

Fenerbahçe maçının zor bir karşılaşma olacağını ifade eden Çakmak, Fenerbahçe'nin iyi transferler yaptığını, iyi bir kadro kurduğunu ve lige de iyi bir başlangıç yaptığını belirterek, şunları söyledi:
''Biz de açıkçası istediğimiz gibi başlayamadık. Takımımız gerçektekten sıkıntılı dönem geçirdi ama artık puan kaybına tahammülümüz yok. Gücümüzü biliyoruz, haddimizi biliyoruz, nasıl bir takım olduğumuzu biliyoruz. Sivasspor'un nasıl bir takım olduğunu 2-3 yıldır herkes biliyor. İnanıyorum ki aynı mücadeleyi Fenerbahçe maçında da sahaya yansıtıp istediğimiz skorla istediğimiz puanları alırız.''

-ERSEN MARTİN VE MURAT SÖZGELMEZ-

Golcü oyuncu Ersen Martin ise Fenerbahçe'nin çok zorlu bir rakip olduğunu bildiklerini, en zor deplasmanlardan birine gittiklerini belirterek, ''Geçen hafta evimizde, seyircimizin önünde kötü bir mağlubiyet aldık, bunu telafi etmek istiyoruz. Yeni bir takımız, hocamızın verdiği görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz'' dedi.

Savunma oyuncusu Murat Sözgelmez de, ''İlk hafta istediğimizi elde edemedik. Bunu telafi etmek için Kadıköy'e gidiyoruz. İnşallah Allah muvaffak eder, 3 puanla döneriz. En kötü 1 puanla dönmek istiyoruz'' diye konuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 340
favori
like
share