Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı. Hatice Çığır'ın tavuğu bir ay önce yumurtlamayı kesti.

Ardından her sabah ötmeye başlayan tavuğun ibiği uzadı, küpeleri büyüdü. Tavuk şimdi tam bir horoza dönüştü.
İnanması çok zor ama gerçek. Cinsiyet değiştirme sadece insanlar arasında değil, hayvanlar aleminde de oluyor. Tıpkı Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde bir tavuğun kısa sürede horoz olması gibi. Yıllardır tavuk üreten Mustafa ve Hatice Çığır çifti, bir süre önce gördükleri manzara karşısında adeta şaşkına döndü. Çünkü; 1 yıldır yumurta veren tavukları, bundan 1 ay önce yumurtlamayı aniden kesti.
Çığır çifti, tavuklarının hasta olup olmadığını araştırırken, günbe gün ondaki değişimi görünce neredeyse küçük dillerini yutacaktı. Tavuğun ibiği uzuyor, küpeleri büyüyor, üstelik kümesteki diğer tavuklara saldırmaya başlıyordu. Ancak ilginç tavuk bununla da kalmayıp, her sabah horoz gibi ötmeye başladı. Tavuğun her geçen gün biraz daha horoza dönüşmesi yaşlı çifti, tam anlamıyla şok etti.

Çığır çifti, "Tavuğumuz her gün düzenli olarak yumurtlarken, birden yumurtlamadan kesildi. Sonra da horoz olup çıktı. Şimdi diğer horozla birlikte her sabah ötmeye başladı. Bugüne kadar ne böyle bir şey duyduk ne de gördük" diyerek ne yapacaklarını şaşırdıklarını ifade ediyor.
Bu olay hayvanlarda çok çok nadir yaşanıyormuş ve hayvanlarda bu olaya "seks kayması" deniliyomuş

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 379
favori
like
share