sayın hocalarım ve sevgili arkadaşlarım.

bu konuyu nereye, nasıl açacağıma karar veremedim. hatalı ise sayın hocamın kaydırma zahmetine şimdiden teşekkür ediyor onun ve sizlerin hoşgörülerinizi rica ediyorum.

linkini vereceğim çalışmanın mantığı bence çok basit ama gel gör ki mantığını script ve button olarak ifade edip active etmek bilenlerin, ustaların işi.

içimden geçen samimi arzu şu:

bilen değerli hocalarımızdan ve ustalarımızdan biri bu flaşın yapılması aşamasını ateş hocamın eski ders notları tadında sırası ile "ALİ OKULU" öğrencisine anlatır gibi anlaşılır bir şekilde anlatırsa sanırım button ve script olayında bir çok arkadaşım gibi ben de bir çok şeyi öğrenir ve kavrarız.

izle

başka site reklamı olmasın diye flaş içeriğinde bazı değişiklikler yaptım diye hemen herkes SWI dosyası demesin. SWI dosyası yok. sanırım olsa idi ben de çözer ve local sorular sorardım belki.

eğer ateş hocam uygun görürse burda SWF downloadını ve işe yarayacaksa flaş içinde yazılı olan bütün actionscript kodlarını veririm.

umarım sayın hocalarım bu konuyu açışımı ve beklentimi tasvip eder ve yardımcı olurlar.
şimdiden her şey için ve katkıda bulunacak her kese teşekkürler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 912
favori
like
share
ıssızada Tarih: 21.08.2009 18:07
teşekkürler kaktus hocam.

biz şimdilik faydalanmasak ta örnek bir çalışmanın araştırılmasına çok sevindim.
hem senin hem de ileri ihtisastaki arkadaşlarımın umarım işine yarar.
inşallah biz de bir gün oraya ulaşırız.
emeklerine sağlık. çok güzel olmuş.
Kaktus Tarih: 21.08.2009 15:47
Evet sevgili hocam sizin tekniginiz ile yetismis bir ogrenci olarak, uygulayip arkadaslarimiza sundugumuz calismadaki scriptlerin hatasiz calismasi gerekli diye dusunuyorum....:10:
Hata veren scriptlere sabrim yokturdur...:5:
atesilter Tarih: 21.08.2009 15:39
[atex]
Ellerinize emeklerinize sağlık değerli arkadaşım
Görünüş harika, fakat önemli olan şey
Script hatasız çalışıyor.

:3:
[/atex]
Kaktus Tarih: 21.08.2009 15:04
Sevgili issizada arkadasim, vermis oldugun bu calisma icindeki script kodlari ile yazi yazma olayi inan cok kafa karistiracak bir konu...
Burada herkesin iyiligi icin bu tur yazilimlari ozellikle paylasmiyoruz, burada onceden basit buton komutlarini ve script kodlarini ogrenenler ilerde bunlari rahatlikla uygulayabilir...
her zaman diyoruz adim adim ogrenerek ilerleyin, inanin bu size fayda getirecektir..Ornegin ben atesilter hocamizin soyledigi her seyi harfi ile yapmaya calisiyorum ve hala ogrenecegim cok sey var degerli hocamizdan..:78:

Evet arkadaslarim eger biz birlik olursak, sevgi ve saygi cercevesi icinde inanin yapamayacagimiz calisma yokturdur..
Calismanin dosyasi ileri ihtisas odasinda sizleri bekliyor..Adim adim ogrenerek ilerlemeye calisin...
Calismalarinizda basarilar dilerim...:3:

[flash]ozeller/Kaktus-isim-girisi.swf[/flash][swf2]600[/swf2][swf3]450[/swf3][swf4]ozeller/Kaktus-isim-girisi.swf[/swf4]
ıssızada Tarih: 20.08.2009 21:30
sayın ateş hocam ve kaktus hocam.

netice itibari ile sizlerin tekrar ihtisas odasına el atmış olmanıza, bilgi ve yardım desteğinizi sürdüreceğinize dair tutumlarınız çok sevindirici bir haber.

bu tutumlarınız benim gibi verimsiz toprakları da bişeyler üretip paylaşmaya teşvik ediyor.
firari16 arkadaşımın çok art niyetli olduğunu sanmıyorum. sanırım kastı aşan cümleler sarfetmiş. onu tanıdıkça, bilgilerini ilerletip paylaşım yaptıkça onu daha iyi tanıyacak ve mutlaka kazanılması gereken bir değer olduğunu göreceksiniz.
lütfen şimdilik biraz zaman tanıyın. bizlerin de bazen hatalı, bazen haklı çıkışlarımız oldu. ama biz saygı ve hoş görü çerçevesinde bir birimizi gözden çıkarmadık. hayırlısıyla göreceksiniz ki hepimiz adına ilerideki günler çok güzel şeylere gebe.

tekrar teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ateş hocam gerçekten yokluğunuz işin ruhunu öldürüyor.

konuyu açtığımda böyle bir sonuç umuyordum. yanılmadığım için mutluyum.
sağolun.

sağlığınıza duacıyım.

her kese hayırlı ramazanlar.
HASRET46 Tarih: 19.08.2009 17:08
Beni hepten aşar, muhteşem gördüm...swi, veya swf si olsaydı bizlerde kendimize örnek alırdık...Ama ustaların cevabını bende merak ettim...

Girebilirsem bakarım inşaAllah...Giremiyorum bu günlerde, tatil işler yoğun...
ıssızada Tarih: 16.08.2009 02:15
ilgilenen hocalarıma ve dostlarıma teşekkür ve minnetlerimi ifade etmeliyim.
bu arada sayın ateş hocam yine farkını, asaletini, büyüklüğünü ve nezaketini gösterip bu konuyla alakalı ama teknik soruma cevaben değil başka bir konuda bana çok güzel bir ders vermiştir. sergilediği bu örnek tutum karşısında burdan kendisine özellikle sevgi ve saygılarımı iletiyorum.
tekrar belirteyim ki konunun teknik yani flaş boyutunu vermemiştir. kimse bu sorunun cevabını bana vermiş te, kendisinden saklanmış sanmasın. açıkçası dersleri nedne takipe tmek yerine sürekli basamak atlayarak zıpladığımı sormuş ve güzel bir fırça eşliğinde kendi hayatıma da uyarlayacağım bir hayat dersi vermiştir.

ve burdaki değerli dostlarımın hakkını yememiş burdaki dostların bir çoğunun bu soruma cevap verecek kağasitede olduğunu ifade etmiş hepinizin bilgi ve kapasitesine vurgu yapmıştır.
umarım bilen bu değerli dostlarım bir an önce duruma el atar da, ateş hocamın kendileri için gösterdiği alicenapça sıfatların hakkını verirler.
sevgi ve saygılarımla...
doorcap Tarih: 15.08.2009 12:32
[COLOR="PaleTurquoise"]Sevgili dostum ıssızada

Bu konu beni aşar diye bir mesaj yazmamın bu konuya bir fayda getirmeyeceğini aksine mesaj kalabalığı yapıp konuyu sulandıracağını düşündüğüm için bende mesaj yazmamıştım.. Yoksa sizin açtığınız konulların hepsine diğer konular gibi bende ilgiyle bakıyorum dostum..:3:
Ama bu konuya verecek bir cevap bulamadım sadece bakıyorum:67:
By_ultrAslan Tarih: 15.08.2009 08:30
[COLOR="PaleGreen"]@ ıssızada, bu flashta çizilen shapeler hariç herşey scriptle yapılmış.
Konu bana göre ileri ihtisas Odası konusu bu durum için lütfen hocamızla irtibata geçiniz. Eğer onun onayı olursa bu scripti çözebilecek arkadaşlarımız var
Scriptler aynı matematik problemlerine benziyor temele inmeden gelişmişleriyle uğraşmak oldukça zor