Rize Anadolu Ticaret Ve Ticaret Meslek Lisesi - Rize - Anadolu Ticaret - Ticaret Meslek LisesiRize Anadolu Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi 15 Aralık 1959 yılında Şeytan Sokağı'nda şahsa ait, eski, ahşap, iki katlı bir evde öğretime başlamıştır.

1960-1961 öğretim yılında o eski, ahşap eve yakın iki ev daha kiralandı ve burada üç yıl eğitim-öğretime devam edildi. 14 Kasım 1963 yılında eskinin Garnizon Komutanlığı, şimdiki Merkez Karakolu ikinci adresimiz oldu. 1967-1968 öğretim yılında Paşakuyu Mahallesi'ndeki şimdiki İşitme Engelliler Okulu binasına taşınıldı. Şeytan Sokağı'nda başlayan öykümüz şimdilerde Engindere Mahallesi'nde, eskinin Eğitim Enstitüsü binasında devam etmektedir.

Okul, bulunduğu fiziki ortam bakımından Rize'deki en şanslı okullardan biridir. Değil midir ki; yöremiz mavisiyle, yeşiliyle meşhurdur... Okulumuzun bir cephesinde alabildiğine uzanan hırçın Karadeniz, bir cephesinde arşa yükselen yemyeşil dağları...

Okulda 23 derslik bulunmaktadır. 4 Bilgisayar laboratuvarı, 1 Bilgisayarlı Muhasebe laboratuvarı, 1 kütüphane, çok amaçlı toplantı salonu, 1 fen bilimleri laboratuvarı, 2 yabancı dil sınıfı ve idari birimlerden oluşmaktadır. Ayrıca kapalı bir spor salonu. halı saha ve futbol oynamaya uygun geniş bir sahası vardır.

2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında Ticaret Meslek Lisesi kısmında 580, Anadolu Ticaret Meslek Lisesi kısmında 223 öğrenci öğrenim görmektedir. 2006-2007 öğretim yılında İşletmelerde beceri eğitim gören yaklaşık 80 ayrı işletme ve kurumda 145 öğrencimiz staj yapmaktadır..

Ticaret Meslek Lisesinde; Muhasebe--Bilgisayarlı Muhasebe,Bilişim Teknolojileri alanlarıi, Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde; Bilgisayar programcılığı-Dış Ticaret, Bilişim teknolojileri alanları bulunmaktadır. Rize Ticaret Meslek Lisesi'nin öğretim kadrosu; 1 müdür, 1 müdür baş yardımcısı, 4 müdür yardımcısı ve 38 öğretmenden oluşmaktadır. Okulumuzda 2 memur, 3 yardımcı hizmetli görev yapmaktadır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 837
favori
like
share