Kahraman Çocuklar Yetiştirmek - Elisa Medhus - Kitap Özet

Kitap Özet

Bir çocuğun kahraman olmak için savaşa gitmesi gerekmez; herkese yetmeyeceğini gördüğünde, pasta sevmediğini söylemesi de yeterlidir.

Kahraman, korkutucu ya da zor bile olsa, doğru olanı seçen kişi değil midir? Herkesin aynı gemide olduğu bir denizde yol alırken, vazgeçilemez bulduğu ifade özgürlüğüne sarılarak, eleştiri, yergi ve reddedilmenin sarp kayalarına tırmanmayı göze alan kişi değil midir?

Ülkemizde de çok okunan Kendi Başına Düşünen Çocuklar Yetiştirmek kitabının yazarı Dr. Elisa Medhus'un yazdıkları, yıllardır anne-babalar için çözümler ve öneriler sunan güçlü bir destek kaynağı olmaya devam ediyor. Okuyacaklarımız ışığında; kendi yönünü çizen, muhakeme yapabilen, onay peşinde koşmayan, riskleri hesaplayabilen çocuklar büyüterek kahramanlığı yeniden tanımlayabilir, her çocuğun içinde yatan hazineyi ortaya çıkarabiliriz.

Kendimize ve çocuklarımıza duyacağımız inancı büyütecek bu kitabı okumak için çok fazla nedenimiz var: Bu dünyayı bulduklarından daha iyi bir yer olarak bırakacak kahramanları biz büyüteceğiz.

Kitap KapakKahraman Çocuklar Yetiştirmek
Elisa Medhus
Optimist Yayınları
Baskı Tarihi: Ağustos 2009
Sayfa: 230

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 382
favori
like
share