Ahmet Rıfat Şungar - Ahmet Rıfat Şungar Kimdir - Ahmet Rıfat Şungar Resimleri - Ahmet Rıfat Şungar Biyografisi - Ahmet Rıfat Şungar Hakkında

Ahmet Rıfat Şungar 1983 Yılında İstanbul'un Kartal İlçesinde Doğdu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservutarı Tiyatro Bölümünden Mezun Oldu. Aslında İktisat ve işletme tarzında bölümlere ilgi duyordu ama bu bölümleri kazanamayınca arkadaşlarının da zorlamasıyla Konservatuar sınavlarına giriyor ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuari Tiyatro Oyunculuğu Bölümünü kazanıyor.Oyuncu olarak ona ilk ekranda görüşümüz Star Tv‘de yayınlanan “Kaybolan Yıllar” dizisi ile oldu. Aydın Sayman‘ın yönettiği “Janjan” filmi ise oyuncunun sinema da ilk rolüdür. Bu sinema projesinden sonra “Hatırla Sevgili” dizisinin 2. sezonunda Ali Demir karekterini canlandıran oyuncu, bu rolü ile geniş kitlere kendini yavaş yavaş tanıtmış oluyordu. Televizyon macerası “Asi” dizisinin 1.sezonunda bir kaç bölümde omasıyla devam ediyordu. Daha sonra oyunucunun kaderini değiştirecek sinema projesi geldi.

Nuri Bilge Ceylan‘ın olay yaratan filmi “3 Maymun””un başarısından o da doğal olarak sorumlu tutuluyordu. Film, Türk ve Dünya basınının ilgi odağı oluyor ve başarısı dilden dile konuşuluyordu. Oyunculuğu ile o denli dikkat çekiyordu ki; Saraybosna Film Festivali’nde Kevin Spacey‘nin ilgisine mazhar oluyor, o sırada Londra’daki oyununa davet ediliyordu. Duru oyunculuğu ile bir çok kesimin dikkatini çeken Ahmet Rırat Şungar’ın bundan sonraki projeleri merakla beklenir olmuştu.

Bu sene içersinde 2 sinema projesinde yer alan oyuncu, Onur Ünlü‘nün yönettiği “Beş Şehir” filminde ve Cansel Elçin‘in yönettiği “Kampüste Çıplak Ayaklar” isimli sinema filminde oynadı. Dizi olarak ise Tims imzalı “Es-Es” dizisinde Berk Hakman ile birlikte rol alıyor.

Filimografi

Janjan
3 Maymun

Tv Dizileri

Kaybolan Yıllar (5.Bölüm)
Hatırla Sevgili (10. Bölüm)
Asi (7. Bölüm)
ES - ES ( Uras) 2009


Ahmet Rıfat Şungar Resimleri
[url]http://www.main-board.com/unluler/258409-ahmet-rifat-sungar-resimleri.html[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2993
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 23.08.2009 13:35
[FONT="Palatino Linotype"]"Üç Maymun" Hayatımın Dönüm Noktası Oldu

Ahmet Rıfat Şungar, yeni bir diziyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Tims Productions’ın yapımcılığını üstlendiği “Es-Es”te Uras’ı canlandıran genç oyuncu, çıkış yaptığı “Üç Maymun” filmi için ise hayatımın dönüm noktası diyebilirim” diyor.

Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz?
-İsteklerimi dışa vurma konusunda çok başarılı değilimdir aslında… Neyse ki arkadaşlarımın desteğiyle konservatuvara girdim. Ve eğitimini alarak oyunculuğa ilk adımımı attım.

Ve kısa sürede “Üç Maymun” gibi önemli bir projede yer almayı başardınız. O film hayatınızda neleri değiştirdi?
- Okulu bitirir bitirmez bu filmde oynamam tabii ki çok büyük şans… Nuri Bilge Ceylan gibi önemli bir insanla tanıştım. O bana oyunculuk anlamında çok şey öğretti. “Üç Maymun” için hayatımın dönüm noktası diyebilirim. Sayesinde insanlar beni tanıdı, benimle çalışmak isteyenler arttı.

Zaten şimdi de yeni bir dizinin kadrosundasınız…
- “Üç Maymun”dan sonra zaten konuk oyuncu olarak bir dizide rol almıştım. Sonrasındaysa doğru proje gelsin diye beklemeye başladım. Sonunda “Es-Es”in senaryosu bana ulaştı. Okurken heyecan duydum. Düşünülen kadro da çok cazipti.
Derya Alabora, Erdal Beşikçioğlu gibi ustalarla aynı projede olmaktan mutluyum.

“Es-Es”te canlandıracağınız karakterden biraz bahseder misiniz?
- Hayata 1-0 yenik başlayanların hikayesini anlatıyor“Es-Es”... Ben de dizide Uras’ı oynuyorum. Uras, şanssız doğanlardan. Kimilerinin deyimiyle sokak serserisi, kimilerinin deyimiyle mahalle delikanlısı. Doğduğu gün kaderi çizilmişlerden. Zor bir hayat yaşayan, buna rağmen vazgeçmeyen biri…

Uras’a el uzatan, ışık tutan biri yok mu?
- Tam da üstüne bastınız. Bana, yani Uras’a ışık tutan Işık Hoca var; yani Erdal Beşikçioğlu. Işık Hoca, Uras’ın yapabileceklerini fark eden, ona inanan ve arkasında duran biri. Herkesin birine inanmaya ihtiyacı vardır bu hayatta…

Türkiye’de reyting kaygıları malum… Yeni bir projeye başlarken siz de reyting kaygısına kapılmadınız mı?
- Olsun… Dizi ikinci bölümde bitse bile, bu ekiple iki bölüm çalışmış olmaktan mutluluk duyarım. Ama umarım bu ekip hak ettiğini alır izleyiciden…

Siz hangi dizileri ya da televizyon programlarını takip ediyorsunuz?
- Ben sürekli evde oturup televizyon izleyen biri değilim ki. Genel itibariyle tabii beğendiğim projeler var, ama isim veremeyeceğim.

Son olarak; Uras’la özdeşleşen yanlarınız var mı?
-İkimiz de erkeğiz! Onun dışında başka bir şey yok.Kaynak: Hürriyet Gazetesi'ne Verdiği Röportaj..