[COLOR=orangered]Almanya'nın başkenti Berlin'de Kreuzberg semtinde yaşayan 10 Türk kadını uyuşturucu çetelerine karşı savaş açtı. Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgede çocuklarını uyuşturucu satıcılarından kurtarmaya çalışan yürekli anneler geceleri bir araya toplanarak nöbet tutuyor. Uyuşturucu tacirlerine geçit vermeyen anneler bu tehlikeli kovalamacada eşlerinden ve polisten de destek almıyor. Alman Die Tageszeitung gazetesi ve Der Spiegel dergisi, kendilerine 'Sınır Tanımayan Anneler' adını veren Türk annelerini haber yaptı.

ÇIĞ GİBİ ARTTILAR

Uyuşturucu satıcılarına geçit vermemek için geceleri ellerinde fener ve termosları ile aynı köşede buluşan anneler, çetelerin en başında bulunan ve genelde Türk gençlerini zehirleyip kurye olarak kullanan elebaşlarından da korkmuyorlar. Türk annelerin sabrını taşıran son olay ise beş hafta önce 12 yaşındaki bir çocuğun elinde bir torba uyuşturucu hap ve esrarla komşuları tarafından yakalanması olmuş.

Bu olaya daha fazla seyirci kalmak istemeyen anneler 42 yaşındaki sosyal hizmetler elemanı Güner Arkış'ın liderliğinde toplanmışlar. Sayıları önce iki, sonra üç ve daha sonra ona ulaşan anneler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

YARASA SEMBOL

Gece yarısı köşe başlarında nöbet tutan anneler gündüzleri de protesto gösterilerinde bulunuyorlar. Korkusuzca uyuşturucu satıcılarını kovalayan annelerin sloganları ise 'Uyuşturucu satıcıları defolun!' Yürekli anneler, ellerindeki 'Biz karşı çıkmazsak - kim yapacak?[/swf2][swf3]Bugün benim, yarın senin çocuğun tuzağa düşebilir' gibi pankartlarla dikkat çekmeyi başarıyor. Geceleri nöbette olduklarını anlatan yarasa amblemli rozetler taşıyan Türk anneler, Alman polisinin uyuşturucu çeteleri ile mücadelesinde çok zayıf olduklarını bu yüzden işin kendilerine düştüğünü söylüyorlar. 'Sınır Tanımayan Anneler' ilk gece 20-25 satıcı ile karşılaştıklarını ama şimdi sayının giderek düştüğünü gururla belirtiyorlar.

'Her şey çocuklarım için'

'Sınır Tanımayan Anneler'den biri olan Ayşe isimli Türk kadın, biri 2, biri 10 yaşında olan iki çocuğunun geleceğinin her şeyden önemli olduğunu ifade ediyor. Polisin kendilerine 'bunlar küçük balık, uğraşmaya değmez' dediğini söyleyen dertli anneler, Alman basınının ilgi göstermesi sayesinde hem Alman emniyetinin, hem de politikacıların dikkatini çekmiş. Hatta evlatları için mücadele eden Türk annelere son olarak da bir erkek katılmış. Johny Weeraehart isimli Tayland kökenli adam, Türk annelerin can güvenliği için nöbet tutuyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 589
favori
like
share
ybtx Tarih: 27.10.2005 15:23
allah yardimcilari olsun
DREJALI Tarih: 14.10.2005 12:03
allah korusun cocuklarimizi ve annelere helal olsun verdikleri mücadeleden dolayi
HawK Tarih: 12.10.2005 19:27
haber için teşekkürler
ozturk Tarih: 12.10.2005 10:38
PALADAYI Tarih: 12.10.2005 09:59
Allah razı olsun puslukurt haber için teşekkürşler bu olay balşlayalı epey oldu ne yapsınlar ALLAH yardımcıları olsun kolay değil :67:
Sari Menekse Tarih: 12.10.2005 03:27
Ben ,yapilani biraz sacma buldum .Ilk olarak duvarlari karalamaktan dolayi iyikide yakalanipta ceza almadilar .Ayrica dealer raus yani burdan gidinde nereye giderseniz gidin .Benden uzak durda ne yaparsan yap gibi bir cagri.Cocuklarini uyusturucudan korumak icin bu tür sorumsuz bir yöntem yanlis.Sonucta kadin olarak birde büyük sehirlerde gece vakti kendilerini tehlikeye atmak akil isi degil.Hem oradaki erkeklerin elleri armutmu topluyor?Haberde erkeklerin umrunda degil gibi görünmekte.Yapilan bu faliyette polis bile tinlamazken ,gece disarda saticilari kovalamakla bu islerin önüne gecilmez.Cocugu korumak cocuga sahip cikmakla olur.Cocugun herne yaptigini fark ettirtmeden takip etmek gerekir.


ayrica bela vermek hic birseye fayda vermez aksi halde zarar verir!!
PALADAYI Tarih: 13.09.2005 08:42
Çok zor bi durum gerçekten ALLAH o Anaların yardımcısı olsun.

Bu uyuşyturucu meletini bulaştıranlarında ALLAH belasını versin :16: