Dünya F1 yazarları, Türkiye GP'sini öve öve bitiremedi. Corierra dello Sports'tan Solms, "Türkiyeden böyle bir kusursuzluk beklenmiyordu." diye övgü yağdırırken, diğer yabancı gazeteciler de aynı düşüncede birleşti..Gelecek için referans
Venaud De Leborderie (Formules France): Dünyanın en güzel pisti. Yeni nesil için bir örnek. Zor ve çok özel. Gelecekteki Formula 1 pistleri için bir referans. Türkiye İstanbul Grand Prixsi ile çok büyük bir kredi kazandı. Biz Fransızlar zor beğeniriz. Ama İstanbul Grand Prixsinin tasarımını beğenmemek delilik olur.

İmkansızı başardınız
Manel Serras (El Pais Gazetesi/İspanya): Öncelikle kutlamak gerekir. Türkiye bir imkansızı başarıp kısa sürede bu dev şöleni gerçekleştirmiş. Harika bir pist, harika insanlar, harika organizasyon. Kutlarken eğer benden bir eleştri yapmamı istiyorsanız, o da Formula 1 mekanının uzak olması.

Beklemiyorduk
Raymond Blancafort (Mundo Deportivo/İspanya): Harika, değişik, ilginç, akıcı ve sürpriz dolu bir pist. Buraya gelirken Türkiyenin bu kadar Avrupalı olduğunu bilmiyorduk. Bence Kurtköy artık Avrupa Birliği ile arasında bir köprü kurdu. Top şimdi sporcular kadar siyasetçilerde.

Birinci sınıf iş yapılmış
Gustav Büsing (Tin Ekstra 3/Almanya): Bence 14 milyon nüfuslu İstanbulda İstanbul Park en doğru yere tasarlanmış. Türkiye 1. sınıf bir iş yapmış. İmkanları olağanüstü zorlamış. Burada dünyanın en iyi sürücüleri bile zorlanıyor. Demek ki kusursuz bir pist. Sao Paulo, İmola, Suzuka gibi pistlerin bir karışımı var. Bravo Türkiye, yaşasın Türkiye.

İstanbul kartvizit oldu
Flavio Solms (Corierra dello Sports/İtalya): Bugüne kadar Formula 1 için tasarımlanan en modern, en güzel, en şık pist. Gerçekten Türkiyeden böyle bir kusursuzluk beklenmiyordu. Zihnimizde hep soru işaretleri vardı. Ancak sadece şunu söyleyebilirim Avrupa Birliğinin kapısını çalan bir Türkiye için İstanbul Grand Prixsi bir kartvizit oldu.

Artık rehavet yok
Niki Pakeda (Formula P.A/İngiltere): Beni en çok hayran bırakan kör dönüşler ve rampalar. Çok titizlikle hazırlanmış bir pist. Eğlenceli, akıcı ve tuzak dolu. Sürücüler için artık rehavet yok. Hiçbir sürücü bu pistten yakınmadı. O zaman bundan daha iyisi yok.

Japonlara anlatıyoruz
Kaşiz Tabuchi (Formula Ona G.P Tecial/Japonya): Her şey umduğumuzdan çok daha iyi. 2 gündür Japonlara bu pisti ve görkemli havayı anlata anlata bitiremiyoruz. Burası çok güzel, ama İstanbul Grand Prixsinin dört dürtlük olması için Kurtköye gelme probleminin ve trafik sorununun çözülmesi gerekiyor.

İtalyaya fark attınız
Emanoele Dotti (Rai Radyo Televizyonu/İtalya): Yaşasın Türkiye. İnanılmaz bir pist. Bence sadece İstanbul Grand Prixsi ve organizasyonu Türkiyenin Avrupa Birliğine girmesi için yeterli sayılması gerekir. Bir kez daha itiraf etmek istiyorum. İtalyada iki Formula yarışı yapılıyor. Biri San Marino, diğeri de İtalya Grand Prixsi. İkisine de fark attınız.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 375
favori
like
share