The Lightning Thief - The Lightning Thief 2010 - Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief - The Lightning Thief Vizyon Tarihi - The Lightning Thief Film Konusu - The Lightning Thief Oyuncular - Percy Jackson Ve Olimposlular: Şimşek Hırsızı

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief 2010

Gösterim Tarihi: 12 Şubat 2010

Oyuncular: Uma Thurman,Sean Bean,Pierce Brosnan
Logan Lerman,Catherine Keener

Yönetmen: Chris Columbus

Senaryo: Rick Riordan

Yapımcı: Guy Oseary

Görüntü Yönetmeni: Stephen Goldblatt

Tür: Fantastik, Komedi

Yapım: 2010 ~ ABD, Kanada

Dağıtım: Tiglon


"Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hâlâ hayatta olduklarını söylese ne yapardınız?

Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri olduğunu öğrenseniz? Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız? Bir de peşinize mitolojik efsanelerdeki canavarlar düşse? Ne yapardınız? Percy’nin yaptığını…"


Bir fantastik/komedi filmi olan 'Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief', Harry Potter and the Philosopher’s Stone ve Harry Potter and the Chamber of Secrets filmlerinin yönetmeni Chris Columbus tarafından beyazperdeye aktarılıyor.

Yapımın ana teması, Rick Riordian'ın New York Times listesindeki birinci sıraya oturan ve ödüle doymayan kitabı 'Percy Jackson and the Olympians'dan kurgulanıyor. Film, babasının Mitolojik Yunan Tanrısı Poseidon ve annesinin ise sıradan bir insan olduğu Percy adındaki gencin zorlu hikayesini anlatacak. Serinin bu ilk kitabında/filminde Percy kendini ispatlamak için Zeus’un çalınan şimşeğini bulup hırsız olmadığını herkese göstermek zorunda kalıyor. Yıllardır görmediği babasıyla yüzleşmesi ve tanrılardan bile çok daha güçlü bir hazineyi ortaya çıkarması ise apayrı bir hikaye…

Logan Lerman - Percy rolünü üstlenirken; Pierce Brosnan - Chiron, Uma Thurman - Medusa, Sean Bean - Zeus ve Erica Cerra ise Hera rolünü üstlenecek. Filmin, 11 Şubat 2010'da Avustralya'da, 12 Şubat 2010'da ise Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık'ta vizyonda olması bekleniyor.


Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (2010) - Trailer
[YOUTUBE]SGITXIELXXE[/YOUTUBE]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1174
favori
like
share
şimşek hırsızı Tarih: 17.04.2010 13:01
:27:herkes izlemeliiiiiiiiiiiiiiii