Yeşil Ağaç Pitonu - Piton Hakkında - Piton Resimleri

Aru ve Sorong Varyasyonlari biraz daha kücük ve sakindir kendi türleri icinder.Aru varyasyonunun büyüklügü 1,40 mt ye ulasir, bunun yaninda sorong varyasyonu 1,50 mt oldugu görülmektedir. Bu piton türünde görülen agresiflik genellikle yavrulardadir yavrular cok saldirgan olabilir. Gördükleri herseyi isirir ve yakalamaya calisirlar yakaladiktan sonra yiyebileceklerini veya ise yaramaz diye birakabileceklerini anlarlar!
Diger varyasyonlari olan Biak ve Japen 2 metre boya ulasabilierler ve en agresif yani saldirgan türleridir. Agresifliklerini boylariyla orantili olarak düsünebilirseniz ne kadar uzunsa o kadar agresif olabilirler. Yeni dogmu bebekler acik sari, kahverengimsi, turuncu veya visne cürügü renklerden yumurtadan cikarlar. Bu yilan türü dogduktan 3 ay sonra renk degisimi fazina girerler.Bu renk degisim fazi 3 yil kadar sürebilir.
Neden bu yilanlar dogduklarin kirmizi sari veya kahverengi renkler aliyor diyebilirsiniz?Kücük yilanlar onlari yiyebilecek düsmanlarina karsi korumasiz ve savunmasizdir Bu teze göre: Cesitli cicek ve agaz meyvelerinin arasinda kendilerini iyi saklayabilmek icin bu sekil bir evrime girdikleri düsünülmektedir. Rengini degistirme fazini bitirmis olan pitonlarin renkleri parlak yesil, zeytin yesili veya acik yesil renklere ulasirlar , ve üzerlerinde krem, beyaz renklerde ufak sekiller görülmesi mümkündür veya ücgen seklinde kuyruk sokumna kadar uzanan desenler. Renkler bazen oldukca sert yani parlak grünür bunun sebebi bulundugu bölge ve yaratilan ortamla orantilidir.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 552
favori
like
share