Ebru Gündeş Antalya Konseri - Antalya Konserleri
Ebru Gündeş, Antalya'da hayranlarını şarkılarıyla serinletecek...

Tarih : 20 Ağustos 2009
Saat : 22:00
Yer : Sueno Hotels - Beach Side / Antalya
Şehir : Antalya

24 Temmuz 1975 tarihinde, İstanbul Kanatlarımın Altında'da dünyaya geldi. Bir süre konfeksyon işçisi olarak çalıştıktan sonra Neşe Demirkat tarafından keşfedildi. İlk albümünü hazırlamaya başlamadan önce, sahne tecrübesi kazanabilmek için bir süre Emel Sayın'a vokalistlik yaptı. Kısa zaman içinde bu renkli dünyaya alışmayı başardı ve ilk albümünün hazırlıklarına başladı.

1993 yılında, Selçuk Tekay'ın prodüktörlüğünü ve Özkan Turgay'ın aranjörlüğünü yaptığı ilk albümü 'Tanrı Misafiri'ni çıkardı. Bu albüm ile yakaladığı başarı tanınmasının yanı sıra, pek çok ödülün de sahibi olmasını sağladı. 1994, 1995 ve 1996 yıllarında düzenlenen Kral Tv Video Müzik Ödülleri'nde 'En İyi Kadın TSM Sanatçısı' ödülünü kazandı.

İlk albümünün başarısı üzerine hemen ikinci albüm hazırlıklarına başladı ve 1994 yılında 'Tatlı Bela' albümü yayınlandı.

1995 yılında çıkardığı 'Ben Daha Büyümedim' adlı albümü ile de iyi bir satış grafiği yakaladı. Bir sonraki albümü 'Kurtlar Sofrası'nın ardından kendisine gelen televizyon dizileri için oyunculuk tekliflerini değerlendirdi. 1998 yılında yine Selçuk Tekay prodüktörlüğünde çıkardığı albümü 'Sen Allahın Bir Lütfusun' ile de önemli satış rakamlarına ulaştı.

2000 yılında çıkardığı 'Dön Ne Olur' adlı albümünün tanıtımı sırasında, basın mensupları karşısında beyin kanaması geçirdi. Bu olay üzerine uzunca bir süre hayranlarından uzak kalan Gündeş'in bu albümü de 1 milyondan fazla satıldı.

Son dönemde konser çalışmalarına devam eden Gündeş, Popstar Alaturka adlı yarışmada da jürü üyeliği yapmaktadır.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 577
favori
like
share