Ulusal taşımacılık şirketleri olan THY, Denizcilik İşletmeleri, Devlet Demiryolları ve PTT'nin girişimleri ile 1958 yılında kurulan Ray Sigorta, hissedarlarının niteliğinden dolayı ilk yıllarda özellikle nakliyat endüstrisine dayalı sigorta branşlarında başarı kaydetti.
1992 yılında alınan özelleştirilme kararı ile Doğan Holding'in bünyesine katılan Ray Sigorta, 2007 yılında Orta ve Doğu Avrupa'nın en büyük sigorta gruplarından biri olan Avusturya merkezli Vienna Insurance Group (VIG) tarafından satın alındı. Vienna Insurance Group'un 74.26'lık hissesini satın aldığı Şirketin mevcut ortaklık yapısını oranında Doğan Holding'in hisse payı ve İMKB'de işlem gören %5,74 halka açık pay oluşturmaktadır.

Sigorta sektöründe 50 yıldır faaliyet gösteren Şirket, nakliyat, yangın, kaza, mühendislik, ferdi kaza, sorumluluk, seyahat, tekne, havacılık, tarım, hukuksal koruma ve sağlık sigortaları ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Mevcut ve potansiyel müşterilerine 500 civarında profesyonel acente, yaklaşık 300 tali acente, leasing ve broker firmaları, Fortis,Alternatifbank ve Türkiye Finans Katılım Bankası şubeleri ile alternatif dağıtım kanallarından oluşan yaygın hizmet ağı ile ulaşmaktadır. Türkiye'de yüzde 2,79'luk pazar payı ile faaliyet gösteren şirket, 2008 yılı sonunda toplam 274.197.000 YTL'lik prim üretimi gerçekleştirdi.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 742
favori
like
share