Alman sigorta devi HDI-Gerling International Holding AG Ailesi'ne dahil olan HDI Sigorta A.Ş., yüzlerce acentesiyle Türkiye'nin her noktasında hizmet sunuyor; müşterilerini uluslararası bu ekonomik gücün bütün olanaklarıyla buluşturuyor!
Kurumsal oluşumunu kısa sürede tamamlayan HDI Sigorta, İç Anadolu, Marmara, Ege, Güney Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Orta Anadolu Bölge, İstanbul Anadolu Bölge, İstanbul Avrupa Bölge Müdürlükleri ve Trakya Bölge Temsilciliği ile uzman acenteleriyle birlikte üstün hizmet ve yeni ürünlerini sigortalılarına sunuyor.Almanya'nın en büyük üçüncü sigorta grubu Talanx AG'nin bünyesinde bulunan HDI-Gerling International Holding AG, 2006 Haziran'ından beri Türkiye'de hızla yol alıyor. HDI Sigorta'nın kısa zamanda kaydettiği sektör ortalamasının çok üzerinde olan yüzde 77 oranındaki büyüme, Türkiye'de yatırım yapma kararımızın ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor.

HDI Sigorta, tamamı Alman sermayeli bir şirket olmasına karşın yerel yöneticilerle yerel dinamikler doğrultusunda büyüme stratejisini değerlendiren bir şirket. 70 milyonluk nüfusu ve gelişmeye endeksli ekonomisiyle sigortacılık sektörü açısından çok cazip bir pazar olan Türkiye'de bireysel sigorta dallarında ilerlemeyi hedefliyoruz. Türkiye pazarına girdiği günden beri toplumsal ve ekonomik dinamikleri doğru değerlendirerek ve sunduğu hizmetlerde farklılık üreterek rakiplerimiz karşısında güçlü bir konuma geçtik. Hedefimiz kontrollü ve karlı büyüyerek önümüzdeki beş yıl içinde ilk 10'a girmek.

Türkiye'de faaliyette bulunmaya karar verdiğimiz dönemde, oto sigorta pazarının büyük bir potansiyeli olması nedeniyle bu doğrultuda büyüme stratejisi hazırladık. Kasko branşında sektör hasar/prim oranının yüzde 90'lar seviyesinde olması bizi bu sorunu çözmeye yöneltti. Teknik kârlılığı artırmaya yönelik tedbirlerimiz, uyguladığımız başarılı bilgi teknolojileri sayesinde olumlu neticelere ulaşacağımızı düşünmekteyiz. Şirketimizin yapısının daha güçlü olması için başlattığımız çalışmalarımız devam ediyor. İş kabul eden ve pazarlama servislerimizi yeniden düzenledik. Yeniden yapılanma çalışmalarımız sonucunda hizmet kalitemizi arttırdık. Hedefimiz, çıtayı sürekli yükseltmek.

HDI Sigorta 2008 yılı sonu itibariyle 164 elemanı, 7 Bölge Müdürlüğü, 625 acentesi, 787 Anlaşmalı Tamir Servisi, 3184 PTT merkezi ve 134 Eksperi ile tüm bireysel sigortalarda hizmet sunmaktadır. HDI Sigorta'nın sektörde farklılıklar üreten bir marka olarak konumlanmasında hiç kuşkusuz acenteleriyle kurduğu sağlam, güvenilir ve dostane iletişimin ve her şeyden önemlisi acentelerin kendilerini HDI Ailesi'nin üyeleri olarak hissetmelerinin payı büyüktür. Titizlikle seçtiğimiz acentelerimizle oluşturduğumuz sinerji ilerlemenin itici gücünü oluşturuyor. Acentelerimizin eğitimine öncelik vererek onların da müşterilerimizi sigortacılık konusunda bilinçlendirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

HDI Sigorta'yı poliçe sahiplerine kaliteli hizmet sunmanın yanı sıra yönetim kadrolarıyla her kademedeki çalışanları ve acenteleriyle arasında kurulan derin bağlar; dayanışma, bütünleşme, birleşme duygularının kesintisiz başarıya götüreceğine inanıyorum.

Matthias Maak
HDI Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 784
favori
like
share