Yorumlarınız için tşkr.ederim arkadaşlar....

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 922
favori
like
share
stanbul-i Tarih: 29.12.2009 11:27
Önemli olan bu düşünceler yazılarda kalmasın , hep birlikte güzel dilimizi koruyalım ve sadece Türkçe'miz ile konuşalım-yazalım-okuyalım . Forumda, dilimize verilen önemi ayrıca çok takdire değer buldum. Teşekkürler.
1sidelya Tarih: 01.12.2009 00:03
[COLOR="Pink"]Yorumlarınız için tşkr.ederim arkadaşlar....
Terakkiperver Tarih: 30.11.2009 23:44
Bütün iş Türk Dil Kurumu'na düşüyor.Yabancı kelimeleri yavaş yavaş sözlükten kaldırıp yerine öz Türkçemizi koymaktır.Bu da, anayasadan geçer.Kim ilgilenir bilmiyorum ama galiba kimse ilgilenmez..
rüzgar54 Tarih: 30.11.2009 12:42
Türkçemiz zengin bir dildir ve öğrenmesi çok zordur.Nedenini şöyle açıklayabilirim bir yabancı profösör Türkiye'ye Türkçe öğrenmek için gelir ve bir gün anlar ki görevini yapmış Türkçe'yi öğrenmiştir.Memleketine dönmek için tren garına gider fakat tren gittimi gitmedimi bilemez.Orada birini görür ve sorar "Kardeş tren geldimi?" aldığı cevap ise uzun uzadıya dalgalı bir ıslık olur.Tekrar sorar yine aynı cevap.Prof düşünür yahu bu adam tren geldimi diyor yoksa gittimi diyor anlamadım demekki bir bu kadar öğrendiğim kadar tekrar öğrenmem gerekiyor yahu adamlar kelime bulamasalar ıslıkla konuşuyorlar demiş.İşte bunlar bizim zenginliğimiz .Eğer dilimiz için bir şey yapılmak isteniyorsa pardon herhalde bu da isteniliyorsa olacaktı şu ingilizce kelimelerden dilimizi kurtarın