Yenibosna İhlas Koleji Erkek Öğrenci Yurdu - Öğrenci Yurtları
Tgrt, Türkiye Gazetesi, İhlas grubunun özel yurdudur. Metrobüsle ya da metroyla yenibosnada indiğinizde koçtaş’ın arkasında, zaman gazetesi binasını geçince İhlas Koleji kampüsünde yer alır. Gayet güvenliklidir içi ama yurda giden yolda aynı garantiyi veremem.

Türkiye’de yurt olarak yapılmış ender yerlerdendir. Yani sonradan yurda dönüştürülmemiştir. İhlas grubu muhafazakardır ve tabii ki bu yurtta cemaat yurdu diye adlandırdığımız yurtlardandır.

3 öğün yemek dahil aylık 300 TL’dir. Odalar 8 ve 6 kişilik olabilir. Kampüs içerisinde halısaha ve basket sahası bulunur. İnternet ve etüd salonları ayrıdır. Yani odada sadece uyunur. Etüd odasında herkesin ayrı çalışma masası vardır ve etüd salonları 15 kişiliktir. Namaz saatlerinde namaza çağırılır, ancak zorlama yoktur, sabah namazı için uyandırılır, akşam namazına gitmeniz gerekir çünkü yoklama yapılır her akşam, akşam namazından sonra konuşulur sohbet edilir. Haftada bir kere abilerle sohbet edilir.

Dini ve tarihi yerlere geziler düzenlerler. Son giriş 7 derler ama benim gibi buna uymayanlar çoktur müdüre hesap vermek zorunda kalabilirsiniz.

Klasik cemaat yurtlarından biraz daha serbesttir diyebiliriz. Namaz konusunda psikolojik baskı oluşuturarak namaz kılmanız sağlanır. Tuvalet banyo gibi yerler temizdir. Odalarda ayakkabı ile dolaşılsada hergün hizmetliler tarafından silinir.

Cemaat yurdu olması dinsel öğretilerle donanacağınız anlamına geliyor. Eğer bu sorun değil ben namazımı kılarım, dini bilgilerle donanmak isterim, sabah namazına kaldırılmak bana koymaz diyenler varsa 4×4′lük bir yurt. Gerçekten eğer cemaat yurdu olmasaydı mutlaka orda kalın derdim.

Masa tenisi, 24 saat sıcak su, seminer salonu ve kütüphanesi, çamaşır makinesi, ulaşım kolaylığı diğer artıları.

[url]http://www.bahceliyurt.com/[/url]

adresten ayrıntılı bilgi ve fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1839
favori
like
share