Mecidiyeköy Gülbağ Ademder Erkek Yurdu - Öğrenci Yurtları - Erkek Yurtları
İhlas Grubunun bir kolu olan Ademder’in yurdudur.

Mecidiyeköy Gülbağ’da son durağa gelmeden 2-3 sokak öncedir. Yurt apartmandan bozmadır ve basık bir yerde kalmaktadır. Hiç güneş görmeyen odalarda kalabilirsiniz. Apartmandan bozma olduğu için aslında dairelerde kalırsınız her oda bir dairedir. Bu daire 2 oda bi salon olarak düşünülürse 2 yatak odası 4-6 kişilik olabilir, 1 odada etüd odası yapılmıştır Küçüktür ve dairede kalan adam sayısı 10 olmasına rağmen 4-5 kişiliktir. Banyosu ve tuvaletinin temiz olması size bağlıdır. Heryer en altkattan itibaren halıfleks ile döşenmiştir. Dairenin temizliği sizden sorulur aranızda görev paylaşımı yapıp temizleyebilirsiniz.

Dairenizden internete girebilirsiniz. Kablosuz ağ mevcuttur, 3 öğün yemek vardır. 300 TL yurt ücretine dahildir.

Burası cemaat yurdu diye tabir ettiğimiz sabah namazlarına kaldırıldığınız, akşam namazında yoklama alınan ve sonrasında dini sohbetler yapılan bir yerdir. Namaz saati habercisi vardır bu bütün yurdu gezip hadi der ama tabii sizi zorla götürmez. Sabah namazına kaldırılınır. Haftada bir sohbetler düzenlenir.

Daire gibi olmasının en büyük avantajı arkadaşlık ortamının çok güzel olmasıdır.

Halısaha ve tarihi yerlere geziler yapılır. Piknikler konferanslar yapılır. Küçücük bir yurttur burası Türki cumhuriyetlerden bi sürü arkadaşınız olur.

Ben bu yurdu tavsiye etmiyorum. ama 6 ay kalınıp denenebilir. Eğer o gruptan değilseniz sizin de kalacağınızı sanmıyorum.

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil hocayı saygıyla selamlarım çok kalite bi insandır. Tanımanızı tavsiye ederim. Zaten bu yurdun en güzel yanı insanları ve arkadaşlıkları bir de eğer isterseniz size kattığı maneviyattır.

İlk gittiğinizde sizi Osman Abi karşılayacaktır, hemen korkmayın tabiatı öyledir Osman Abinin sonradan kendisine alışırsınız herhalde ben alışamadım, alışamayanlar yazsın bana yurttaki arkadaşlar kızdılar ama ben gerçekleri söylerim…

Ayrıca ev arkadaşım(kendisi Nur cemaatinde kalmaktadır) yurda gittiğinde o nedir bu nedir gibi sorular sorulup bilemeyince de rencide edilmiştir.. Bende yurttayken bazı fethullahçı elemanlara aynı şekilde hareketler yapılmıştır. Bana göre bu yanlış bi hareket, gelen misafire sorusu varsa cevaplanır, iyi doğru güzel anlatılır, yaklaşım tarzıyla ve ibadete edilen dikkatle fark belli edilir. Ama direk sorular sorulup bilemeyince rencide edici hareketler yapılarak yurttan yollanmaz. (ki arkadaşım bu yüzden İhlasa sıcak bakmamaktadır.) En azından Saim abi böyle yapmamaktadır.

alıntıdır

[url]http://www.mecidiyekoyyurdu.com/[/url]

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1687
favori
like
share