İstanbul'da katıldığı statlarda sigara içme yasağı toplantısından sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Otyakmaz, sezona, mücadele ettikleri iki kulvarda da kötü başladıklarını söyledi.

Otyakmaz, şöyle konuştu:
''Şampiyonlar Ligi'ne kötü bir başlangıç yaptık ve UEFA Avrupa Ligi'nde ülkemizi temsil etme durumuna geldik. Ligde ise iki mağlubiyetle sezona başladık. Kötü başlangıç yaptık, ama bu Sivasspor'un kötü bir takım olduğu anlamına gelmez. Medyada da bu belirtiliyor. Desteğe en çok ihtiyacımız olan bu anda kendimizi biraz yalnız hissediyoruz. Esas kötü başlangıcın sebebinin, zamanında yapılamayan transferler olduğunu söyleyebilirim. Ama bundan sonra Sivasspor mutlaka geri dönüşü gerçekleştirecek ve hak ettiği yerde olacaktır.''

-''KISA SÜREDE TOPARLANACAĞIZ''-
Mecnun Otyakmaz, sakatlıkların da kendilerini olumsuz etkilediğini anlatarak, şunları kaydetti:
''Özelikle Sivasspor'un son 100 maçının 95'inde oynamış Mehmet Yıldız'dan birçok maç uzak kalmış olmamız, onsuz oynamaya alışmamış bir takım için handikap olduğunu söyleyebilirim. Başarısızlıkların nedenlerden biri de bu. Geçen sezon takıma çok katkı sağlamış Sezer'in sakatlığını da unutmamak gerekir. Bunun dışında Tum, Sylla, Bilica ve Balili takımımızdan ayrıldı. Yaptığımız transferlerle de bunları aratmayacak bir kadro oluşturduk. Neticede çok kaliteli bir kadromuz var ve kısa sürede toparlanacağız.''

Bilica'nın geçen sezon takımlarına büyük katkı sağladığını ifade eden Otyakmaz, ''Takımıza uyum sağlamış bir oyuncuyu kaybettik. Öyle olmak zorundaydı, şartlar bunu gerektiriyordu. Onun yerine geçen sezon Fenerbahçe'de son dönemlerde iyi mücadele etmiş Yasin'i transfer ettik. Uyum sürecindeki problem... İlk etapta sanki orada bir sorun yaşanıyormuş gibi gözüktü. Ama bu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. Bu başarısızlığın buradaki uyum sorunundan kaynaklandığını söyleyebilirim'' değerlendirmesini yaptı.

Transfer çalışmalarıyla ilgili soruları da yanıtlayan Mecnun Otyakmaz, İngiltere Premier Lig takımlarından Fulham'da forma giyen Cezayir asıllı futbolcu Hameur Bouazza'yı Sivas'a getirdiklerini belirterek, ''Kendisiyle bir ön anlaşmamız var. Olası bir aksilik durumunda hocamızın istediği mevkilere transfer yapacağız'' ifadesini kullandı.

Bir basın mensubunun ''Takımın bu başarısız performansında teknik direktör Bülent Uygun da sorumlu görülüyor, bu konuda ne düşünüyorsunuz?'' şeklindeki sorusuna Otyakmaz, ''Sivasspor'un son iki yılda gösterdiği performanstan dolayı çok övgü aldım. Herkes iyi bir başkan olduğumu söyledi. Dolayısıyla bir başarısızlık varsa da kötü başkanlık yapıyorum demektir'' karşılığını verdi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 352
favori
like
share
myigitsoy Tarih: 20.08.2009 02:22
Umarım toparlanır. İnşallah